Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  recykling wykładzin dywanowych
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Najbardziej cennym materiałem do odzyskania i występującym w znacznym udziale w zużytych wykładzinach są włókna PA 6 i PA 6,6. Poliamidy są bowiem materiałem dość drogim o bardzo dobrych właściwościach użytkowych zarówno w postaci włókien jak i tworzyw konstrukcyjnych. Aby odzyskać ten materiał w postaci materiałowej lub surowcowej konieczne jest wysortowanie z dostarczanych z punktów zbioru zużytych wykładzin takich, których warstwa licowa jest z poliamidów. W tym celu konieczne jest prowadzenie wiarygodnej i szybkiej identyfikacji dostarczonego surowca do recyklingu.
PL
Aktualne ustawy nie ograniczają składowania odpadów zużytych wykładzin, zaliczonych do odpadów komunalnych. Większość tych odpadów włókienniczych trafia na składowiska.
PL
W Polsce znajduje się wiele tysięcy ton zużytych dywanów i wykładzin podłogowych, wytworzonych najczęściej z włókien syntetycznych. Składowane są one w magazynach, piwnicach lub na strychach domów. Najwięcej jest ich na składowiskach odpadów, na których zajmują olbrzymie powierzchnie i zatruwają środowisko. Włókna syntetyczne nie są atakowane przez żadne bakterie, a więc nie gniją. W związku z tym mogą rozkładać się przez setki lat.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.