Od lat turyści z całego świata mogą podziwiać angielskie założenia ogrodowe, zwabieni niepowtarzalnym urokiem tych miejsc. Od początku XX w. istota ich piękna tkwi w "malowaniu" roślinnością bylinową. Wybitna angielska projektantka, Gertruda Jekyll, zasłynęła z komponowania rabat, które ze względu na przemyślne efekty kolorystyczne przypominały impresjonistyczne obrazy. Tradycja stosowania bylin jest pieczołowicie kontynuowana przez Anglików do czasów obecnych.
Podobno dla naszych mózgów uciążliwa jest monotonia oraz nadmierna rutyna, zatem kreując przestrzeń, w której spędzamy życie, warto zadbać, by była urozmaicona i różnorodna. Jeśli zależy nam na komforcie życia mieszkańców i chcemy sprawić, by miasta były dla nich przyjazne oraz atrakcyjne, musimy dbać nie tylko o infrastrukturę, ale i o towarzyszącą jej zieleń. To, że bez roślin nasze życie byłoby nieznośne (i znacznie krótsze), przy stanie obecnej wiedzy nie powinno już dla nikogo stanowić tajemnicy, ale rośliny mają jeszcze jedną ważną cechę: są niezastąpioną ozdobą otaczającej nas przestrzeni. Dobrze zaprojektowane i utrzymane mogą stać się wizytówkami dzielnic, osiedli, miejsc użyteczności publicznej, parków czy skwerów. Tworząc efektowne i zróżnicowane, a przy tym charakterystyczne nasadzenia, przyciągamy uwagę przebywających w ich sąsiedztwie ludzi, pozwalamy im identyfikować się z określonym wnętrzem przestrzeni miejskiej, tworzymy punkty odniesienia i oczywiście podnosimy atrakcyjność tych miejsc.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.