Teza zawarta w uchwale Sądu Najwyższego z 22 czerwca 2017 r. (Sygn. Akt III SZP 2/16) wydaje się dość jednoznaczna: przyłączem kanalizacyjnym w rozumieniu art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków jest przewód łączący wewnętrzną instalację kanalizacyjną zakończoną studzienką w nieruchomości odbiorcy usług z siecią kanalizacyjną, na odcinku od studzienki do sieci kanalizacyjnej; przyłączem wodociągowym w rozumieniu art. 2 pkt 6 ustawy z 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków jest przewód łączący sieć wodociągową z wewnętrzną instalacją wodociągowa w nieruchomości odbiorcy usług na całej swojej długości.
Od kilku wyroków Sądu Apelacyjnego w Warszawie stwierdzających, że interpretacja definicji przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest zgodna z obowiązującymi przepisami, złożone zostały skargi kasacyjne, które Sąd Najwyższy przyjął do rozpoznania. Niestety, Sąd Najwyższy w składzie zwykłym uznał problem za na tyle skomplikowany, że konieczne jest rozpoznanie sprawy przez skład powiększony.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.