Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 1

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  porty niemieckie
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Nowe terminale w niemieckich portach
100%
|
|
tom Nr 8
127--137
PL
Od kilku lat Europa jest najszybciej rosnącym rynkiem żeglugi pasażerskiej na świecie, a prognozy na 2007 rok przewidują, że porty europejskie przyjmą rekordową liczbę statków pasażerskich i obsłużą więcej pasażerów niż kiedykolwiek. Porty w zachodniej Europie od kilku lat obsługują rosnącą liczbę statków pasażerskich (wzrost od 10 do 15% rocznie). Od roku 2005 Morze Bałtyckie razem z regionem śródziemnomorskim stało się najbardziej atrakcyjnym regionem żeglugi pasażerskiej. Niemieckie porty zawsze były interesującymi miejscami na trasach wycieczkowych statków pasażerskich. W niemieckich portach Morza Bałtyckiego, takich jak Kilonia, Rostok, Lubeka, oraz portach Morza Północnego, jak Hamburg i Bremerhaven, od kilku lat zauważalny jest stały wzrost liczby statków pasażerskich odwiedzających porty, jak też rosnącą liczbę turystów przybywających na pokładach statków. W roku 2003 w bałtyckich portach niemieckich1 odnotowano 221 zawinięć statków pasażerskich, a w roku następnym – już 275. W jeszcze większym stopniu wzrastała liczba obsłużonych pasażerów, od 146 tys. osób w 2003 roku do 195 tys. w 2004 (wzrost o 34%). W roku 2006 porty Kilonia i Rostok zajęły czołowe miejsca wśród portów niemieckich pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Na trzecim miejscu znalazł się Hamburg, który zwiększa swoje znaczenie jako port obsługujący statki pasażerskie, a kolejne miejsca zajęły Bremerhaven i Lubeka.
EN
This paper presents relation between increasing importance of passenger shipping in the Baltic and investments into the seaport infrastructure which serves both vessels and passenger. The case studies of five German ports show the process of establishing new passenger terminals as well as modernisation or construction of passenger vessels’ serving facilities. This currently ongoing development is an answer to continuous rise in number of passenger ships in the Baltic region and increasing number of tourists willing to spend their holidays cruising along Baltic costs.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.