Veolia Energia Poznań ZEC S.A. produkuje i dostarcza ciepło do mieszkańców stolicy Wielkopolski. Nie byłoby to możliwe m.in. bez pomp: zasilających na bloku pierwszym, czy wody chłodzącej. Najistotniejsza w ich pracy jest bezawaryjność, osiągana choćby poprzez zastosowanie odpowiedniego uszczelnienia.
2
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
Optymalizacja pod kątem efektywności energetycznej pompy chłodzącej nr 6PCH obejmowała remont urządzenia, który miał na celu zwiększenie jego sprawności poprzez zabudowę nowego układu regulacji kąta łopat wirnika z siłownikiem hydraulicznym. Jaki był efekt?
W artykule przedstawiono wyniki analizy, której celem była weryfikacja możliwości wykorzystania kierownic wstępnych pomp wody chłodzącej do optymalizacji pracy bloku energetycznego nr 12 zainstalowanego w PGE GiEK S.A. Odział Elektrownia Bełchatów. Głównym celem analizy było opracowanie algorytmu, który dla danego obciążenia i zadanego wariantu pracy bloku pozwala określić optymalną wydajność pomp wody chłodzącej (próżnię w skraplaczu turbiny kondensacyjnej).
4
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
We wcześniejszych publikacjach omówiono przyczyny powstawania i sposoby zmniejszania strat energii w układach pompowych części elektroenergetycznej elektrowni i elektrociepłowni (EC) zawodowych [1], [2], [3], a także ciepłowni komunalnych (CK) i części ciepłowniczej EC [4], [5], [6]. W niniejszym artykule przedstawiono analogiczne zagadnienia dotyczące części elektroenergetycznej EC przemysłowych.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.