Naturalne place zabaw to miejsca nie tylko ekscytujące i zdrowe, ale przy zachowaniu odpowiednich zasad, również zupełnie bezpieczne. Umożliwiają dzieciom dostęp do natury, pozwalają im rozwijać wyobraźnię i kreatywność, obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie i uczestniczyć w przeobrażaniu miejsca zabaw.
Zieleń zawsze powinna towarzyszyć placom zabaw, ale ze względu na komfort zabawy i bezpieczeństwo dzieci trzeba starannie wybierać gatunki przeznaczone do posadzenia.
Scharnhauser Park to dowód na to, że nie wszystkie place zabaw muszą wyglądać identycznie, iż do ciekawego spędzenia czasu nie potrzeba huśtawek i zjeżdżalni z katalogu, a każde miejsce ma swoją historię i warto ją podkreślić, projektując również obszar spotkań dzieci.
W Opolu Lubelskim planuje się budowę placu zabawna podmokłym terenie, dotychczas błędnie zagospodarowanym. Projektanci w swej koncepcji uwzględnili czynniki biologiczne i społeczne, skupiając się na podniesieniu wartości estetycznej tej przestrzeni.
Wkrótce może się okazać, że 2008 r. był przełomowy dla poprawy bezpieczeństwa na polskich placach zabaw. Zmiany przyszły z kilku kierunków, co może skutkować kolejnymi, już fundamentalnymi modyfikacjami prawa na poziomie ustawowym.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.