Obecnie w produkcji i wykorzystaniu PVC obowiązują standardy ochrony środowiska, które w przypadku innych materiałów znajdują się dopiero w fazie eksperymentów.
Najczęściej spotykanym urządzeniem do przecinania profili z aluminium i PVC jest jednogłowicowa piła tarczowa. Dla zwiększenia wydajności stosowane są często piły dwugłowicowe pozwalające na jednoczesne przecinanie profilu w dwóch miejscach i uzyskiwanie gotowego odcinka w jednym cyklu pracy. Poniżej przedstawiamy mniej znane rozwiązania, które również mogą znacznie podnieść wydajność przecinania.
Wykorzystanie okien PVC w obiektach zabytkowych napotyka silny opór konserwatorów i wielu architektów. Z pewnością drewno jeszcze długo będzie preferowanym przez nich materiałem, niemniej jednak wynikać to może również z braku wiedzy na temat dostępnych technologii.
Okna są tym fragmentem przegród zewnętrznych budynku, których głównym zadaniem jest zapewnienie oświetlenia pomieszczeń światłem dziennym. Do podstawowych funkcji okien należy też ochrona pomieszczeń przed wpływami czynników atmosferycznych (wiatr, opady atmosferyczne, zmiany temperatury), ochrona przed stratami i nadmiernymi zyskami ciepła, hałasem i innymi uciążliwymi czynnikami zewnętrznym (zapylenie, zapachy) oraz zapewnienie napływu powietrza wentylacyjnego. W ten sposób okna kształtują właściwy mikroklimat wewnątrz pomieszczeń. Oprócz tych wymagań okna muszą również stanowić zabezpieczenie przed włamaniem, a także zapewnić minimalną pracochłonność przy ich pielęgnacji. Także zagwarantować opłacalność inwestycji dzięki zrównoważonej cenie oraz w wyniku oszczędności energii i niewielkim kosztom utrzymania. Okna w znaczący sposób wpływają też na wygląd zewnętrzny budynku, a także kształtują swoją formą charakter wykończenia wnętrza.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.