Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  odciąg z nawiewem wspomagającym
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W kolejnych kilku artykułach rozważane są przepływowe uwarunkowania skutecznej pracy układów wentylacji miejscowej. Poprzednio, w cz. 1, omówiono procesy transportu zanieczyszczeń pasywnych i ciepła w przepływach powietrza drogą dyfuzji i unoszenia oraz sposoby oceny skuteczności dynamicznej hermetyzacji źródeł szkodliwej emisji (Ch&K Nr 12/2006). W cz. 2, omówiono problem wrazliwości efektów działania wentylacji miejscowej na ruch powietrza w pomieszczeniu oraz pożądane cechy tego ruchu w otoczeniu odciągów i wydzielonych strefach wentylacji miejscowej, (Ch&K nr 4/2007). Teraz, w cz. 3, omawia się właściwości przepływowe rozwiązań miejscowych odciągów, z uwzglednieniem ich konstrukcyjnych typów. W następnym artykule tej serii - nadal w aspekcie formowania przepływów powietrza - będą omówione sposoby prognozowania odciągów, a w tym wpływ zastosowania nawiewu, wspomagającego na efekt kierunkowy i skuteczność działania odciągu oraz na efektywnośc energetyczną wentylacji miejscowej.
PL
W kolejnych kilku artykułach rozważane są przepływowe uwarunkowania skutecznej pracy układów wentylacji miejscowej. Poprzednio, w cz. 1, omówiono procesy transportu zanieczyszczeń pasywnych i ciepła w przepływach powietrza drogą dyfuzji i unoszenia oraz sposoby oceny skuteczności dynamicznej hermetyzacji źródeł szkodliwej emisji (CH&K Nr 12/2006). W cz.2, przedstawiono problem wrażliwości efektów działania wentylacji miejscowej na ruch powietrza w pomieszczeniu oraz pożądane cechy tego ruchu, w otoczeniu odciągów i w wydzielonych strefach wentylacji miejscowej (CH&K Nr 4/2007). Część 3 dotyczyła rozwiązań i właściwości przepływowych odciągów miejscowych, w aspekcie ich konstrukcyjnych typów (CH&K Nr 6/2007). Teraz w cz. 4 i końcowej tej serii - w aspekcie formowania przepływów powietrza omawia się sposoby prognozowania odciągów miejscowych z nawiewem wspomagającym. Szerzej omawia się wpływ rozwiązania nawiewu kołnierzowego na efekt kierunkowy i skuteczność działania odciągu zewnętrznego.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.