Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  meble szklane
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Szkło jako materiał do produkcji mebli wyraźnie fascynuje projektantów. Przy czym można zaryzykować stwierdzenie, że znane od dawna stoły czy stoliki ze szklanymi blatami to wręcz standardowe propozycje. Okazuje się jednak, że drewniane czy metalowe elementy mebli może również z powodzeniem zastąpić szkło.
PL
Wraz z dynamicznym rozwojem współczesnej architektury stosującej - jako główne materiały wykończeniowe elewacji i wnętrz - szkło i metal, oczywista stała się moda na szklane meble. Meble te torują sobie drogę nie tylko do eleganckich wnętrz biurowców, czy centrów handlowych ale również do wnętrz mieszkalnych.
PL
Szkło w meblach jest wykorzystywane od dawna. Najczęściej stosuje się w meblach kuchennych, szafach, kredensach, a także w szafach bibliotecznych lub ubraniowych (lustra)
PL
Zastosowanie szkła jako materiału budowlanego znane jest od wieków. Od dawna też dostrzegano niezwykłe możliwości estetyczne tego materiału. Artystyczny wkład w szklenie okien dał w efekcie niezwykły rozwój witrażownictwa, która to sztuka odcisnęła swoje piętno na architekturze sakralnej gotyku, czyniąc ze szklanych witraży nie tylko niezbędne "wypełnienie" okien, ale niejednokrotnie tworząc architektoniczny kształt i wyraz budowli (La Chapelle - Paryż). Od początku też witraże ukazały całe piękno szlachetnego tworzywa w zakresie barwienia, która to cecha nieodłącznie towarzyszy wyrobom szklanym do dziś.
PL
Szkło jako materiał wypełniający fronty i płaszczyzny mebli zaczęto stosować w odpowiedzi na zapotrzebowanie na eleganckie i luksusowe wnętrza. Wszelkiego typu witryny, serwantki, kredensy, gabloty i szafy biblioteczne powstawały po to, by poza funkcją przechowywania umożliwić eksponowanie - prezentację pięknych przedmiotów.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.