Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  liczniki energii elektrycznej
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
|
2008
|
tom nr 11
38-41
PL
Wiek XIX przyniósł rewolucję przemysłową, a wraz z nią elektryczność, której zastosowanie stawało się coraz bardziej powszechne. Początkowo przemysł produkował energię elektryczną na własne potrzeby, stosując małe, własne generatory, najczęściej napędzane lokomobilą parową. Nie było to jednak rozwiązanie zadowalające, gdyż nie zapewniało ciągłej dostawy energii powszechnemu odbiorcy. Chciano też wykorzystać nowy rodzaj energii do oświetlenia oraz w gospodarstwach domowych. Powstawały elektrownie, a z nimi rynek energii, której sprzedaż wymagała pomiaru.
|
2006
|
tom R. 10, nr 12
38-39
PL
Zakład Energetyczny Białystok SA działa na obszarze ok. 27 200 km², obejmującym województwo podlaskie oraz część województw warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Na terenie działania ZEB jest ponad 50 stacji WN/SN w jedenastu rejonach energetycznych. Dane z liczników energii elektrycznej zamontowanych w polach transformatorów 110/SN kV oraz linii 110 kV na tych stacjach były dotychczas fizycznie sczytywane bezpośrednio z każdego licznika. Firma Automatyka Pomiary Sterowanie Sp. z o.o. na początku 2005 roku przystąpiła do motażu i uruchomienia urządzeń do zliczania impulsów z liczników i ich zdalnej transmisji do systemu nadrzędnego PRINS.
|
2006
|
tom nr 1-2
52-56
PL
Pojęcie "jednolitego rynku" jest jednym z największych osiągnięć naszych czasów. Ta przestrzeń gospodarcza, w ktrórej towary, usługi oraz siła robocza mogą swobodnie przepływac stanowi fundament zasobności Unii Europejskiej. Prace przygotowawcze przed ustanowieniem dyrektyry MID były prowadzone przez wiele lat, a jednym z uczestników tych prac był Główny Urząd MIar.
|
2008
|
tom nr 9
168-172
PL
Wraz z postępującym rozwojem technicznym i wzrostem wymiany towarowej należy liczyć się z tym, że nie zawsze prowadzić to będzie do działań pozytywnych. Tak też stało się w ostatnich latach w przypadku rozpowszechnienia dostępu do niezwykle silnych magnesów neodymowych, wytwarzających w swym otoczeniu pola magnetyczne o natężeniu rzędu kilkuset kA/m.
|
2008
|
tom nr 7-8
90-96
PL
Od kilku lat obserwuje się w wielu krajach niepokojące zjawiska oddziaływania magnesu na liczniki energii elektrycznej i takich mediów jak gaz lub woda. Wynika to z faktu wzrostu dostępności do magnesów neodymowych, charakteryzujących się niezwykle dużymi gęstościami energii, a obecnie – także stosunkowo niską ceną. Działania takie uznawane są za całkowicie niedopuszczalne, gdyż niezwykle duże natężenie pola magnetycznego w najbliższym otoczeniu takiego magnesu może wywoływać zakłócenia pracy urządzeń pomiarowych lub nawet ich uszkodzenie. W artykule przedstawiono wybrane aspekty przeciwdziałania nielegalnemu wykorzystaniu magnesów, zwracając uwagę nie tylko na uwarunkowania techniczne, ale także prawno-organizacyjne.
7
Content available remote Trójfazowy generator sygnału losowo odkształconego
51%
|
2011
|
tom R. 87, nr 11
191-193
PL
Podczas ostatnich lat, na skutek coraz szerszego stosowania techniki cyfrowej, w tym DSP, w urządzeniach pomiarowych, zmieniają się wytyczne związane ze sposobem badania dokładności takich przyrządów. Jednym z elementów podlegających zmianie jest kształt sygnału testującego. Kształty te zapisywane są w normach wraz z opisem sposobu badania poszczególnych typów urządzeń. Powstał pomysł, by do testowania użyć przebiegi sinusoidalne odkształcone losowo. W niniejszym artykule przedstawiono opis generatora umożliwiającego generowanie takich przebiegów.
EN
During the last years the digital technique, including DSP technique, has been used in measurement devices. As a result the new devices require a modified accuracy testing methods. One of changing elements are waveforms of testing signals. The waveforms are saved in norms that include a description of testing method for each kind of device. There is the idea to use the randomly distorted sinusoidal waveforms to testing. The randomly distorted signals can be used to mark accuracy of devices or influence of non sinusoidal power supplies to correctness of their work. The paper presents the randomly distorted three-phase waveforms generator.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.