Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  large-scale
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
|
|
tom 54
140-145
PL
Od lat 70. ubiegłego w. prawie w każdym większym mieście powstają muzea, tworzące kolekcje sztuki współczesnej. Problemy kolekcjonowania, opisywania i udostępniania muzealiów stały się istotnymi zagadnieniami współczesnego muzealnictwa. Równocześnie w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat sztuka przeszła ogromne zmiany, w miejsce tradycyjnych form wypowiedzi artystycznej, jak obraz czy rzeźba, powstają dzieła, gdzie medium jest instalacja, często wielkogabarytowa i z bardzo różnorodnych materiałów, czy nagranie audiowizualne. Natomiast metody opisu dzieł, opracowywania dokumentacji, określanie techniki wykonania i użytych materiałów pozostają takie, jak 100 lat temu. Biorąc pod uwagę dzieła o zupełnie nowatorskiej technice wykonania tradycyjne metody opisu, zapis wymiarów, używane słowniki i pojęcia całkowicie się nie sprawdzają. Problemem są również tworzone bez konsultacji z muzealnikami zajmującymi się sztuką aktualną systemy digitalizacji zbiorów. Systemy te, różne i działające w wielu muzeach, są ciągle przygotowane do wpisywania dzieł wykonanych w tradycyjnych mediach, a właściwie nawet dzieł sztuki dawnej. Słowniki pozwalające opisać pracę każdy właściciel systemu tworzy sam i choćby tak istotna kwestia, jak słownik słów kluczowych jest dowolnym wyborem każdej instytucji. Ujednolicenie słownictwa i wspólnie wypracowane decyzje, dotyczące sposobu opisywania, przechowywania, eksponowania i konserwacji / rekonstrukcji dzieł sztuki, zagadnienia kopii i oryginału w przypadku filmów, to ogromne pole do pracy, którą w najbliższym czasie muszą wykonać kustosze i konserwatorzy, zajmujący się sztuką współczesną. W innym wypadku powstaną narzędzia zupełnie nieprzystające do potrzeb, a co gorsza, niespójne nawet w obrębie jednego języka.
2
Content available remote System do pomiarów geofizycznych w wysadach solnych
84%
PL
Pomiary geofizyczne w otworach wiertniczych niosą szereg wyzwań pod kątem konstrukcji przyrządów pomiarowych, ich kontroli oraz akwizycji danych. W artykule przedstawiono proces konstrukcyjno – badawczy, związany z powstaniem systemu do pomiarów geofizycznych w wysadach solnych. Zbudowany system pomiarowy składa się z: sondy gamma do pomiaru naturalnej promieniotwórczości, inklinometru do pomiarów usytuowania otworu, kawernomierza wielkośrednicowego do badań kształtu otworu wiertniczego oraz naziemnego układu kontroli i akwizycji danych.
EN
Geophysical measurements in boreholes carry a number of challenges in terms of the construction of gauges, their control and data acquisition. The article presents a construction-research process related to the creation of a system for well-logging in salt deposits. The built-in measurement system consists of: a gamma probe for measuring natural radioactivity, an inclinometer to measure the location of the borehole, a large-scale caliper log for testing the shape of a borehole and a ground-based control and data acquisition system.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.