Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  kotły kondensacyjne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
|
2012
|
tom Nr 4
62-63
PL
Nowoczesne systemy grzewcze oparte są na wysokosprawnych urządzeniach grzewczych i instalacjach oddających ciepło do po-mieszczeń ogrzewanych. Coraz większego znaczenia nabiera inteligentna automatyka sterująca układem grzewczym, która reguluje pracę kotłów i obiegów grzewczych w sposób ilościowy i jakościowy. Stosowane obecnie w instalacjach c.o. kotły kondensacyjne mają dużo mniejsze pojemności wodne niż kotły żeliwne i stalowe. Duża pojemność cieplna pozwala magazynować ciepło i powoduje wydłużenie pracy palnika kotła tradycyjnego, ale także dłuższe jego przestoje bez pracy. W artykule przedstawiono podpowiedzi dotyczące poprawnej eksploatacji kotłów kondensacyjnych wyposażonych w nowoczesne systemy sterowania.
|
2011
|
tom Nr 10
32-35
PL
Technika kondensacyjna staje się obecnie standardem w nowoczesnych instalacjach grzewczych oraz instalacjach modernizowanych, gdyż wiąże się z nią wiele zalet eksploatacyjnych i finansowych. Instalacje grzewcze, w których zastosowano kotły kondensacyjne, zużywają nawet o 40% mniej gazu czy oleju. Jednak w bilansie ekonomicznym uwzględnić należy również wyższe koszty serwisowania tych urządzeń.
|
2012
|
tom Nr 7-8
45-47
PL
Autor w artykule zajął się problematyką efektywności współczesnych kotłów kondensacyjnych szukając odpowiedzi na postawione przez siebie pytanie na ile dzisiejsza technika kondensacyjna umożliwia oszczędną ich eksploatację.
|
2009
|
tom Nr 7-8
34-35
PL
W artykule podpowiedzi w kwestii optymalnego wykorzystywania do podgrzewania wody energii cieplnej uzyskiwanej z pracy gazowych kotłów kondensacyjnych oraz energii słonecznej pozyskiwanej przez kolektory słoneczne.
|
2011
|
tom Nr 6
34-35
PL
Publikacja przedstawia trzy najważniejsze zdaniem autora obszary zmian technicznych w kotłach kondensacyjnych, które zmierzają do optymalizacji wykorzystania ciepła spalania. Autor pokrótce omawia cechy charakteryzujące nowe rozwiązania stosowane przy wymiennikach ciepła, układów regulujących ilości powietrza dostarczanego do spalania gazu i oleju w celu maksymalizacji sprawności kotła oraz systemach integrujących różne systemy produkcji ciepła.
|
2009
|
tom Nr 7-8
43-44
PL
Uwagi w artykule dotyczą wprowadzenia szeregu istotnych zmian w stosowaniu przewodów spalinowych i dymowych wskazanych w przepisach znowelizowanego rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
|
2011
|
tom Nr 6
36-36
PL
Stopy aluminium i krzemu (AlSi) mają cechy szczególnie przydatne w technice grzewczej. Ich skład jest podobny do mieszaniny eutektycznej, co daje doskonałe własności odlewnicze. Mieszanina eutektyczna to połączenie dwóch czystych substancji, które topią się i krzepną w stałej temperaturze. Podczas topnienia stop zachowuje się w rzeczywistości jak czysta substancja o bardzo dobrych charakterystykach płynności. Łatwość odlewania tego materiału przydaje się szczególnie podczas wytwarzania korpusów kotłów o bardzo skomplikowanych kształtach, które zwiększają powierzchnię wymiany ciepła w niewielkiej objętości poprawiają przepływ hydrauliczny. Aluminium ma pięć razy lepszy współczynnik przewodzenia ciepła niż stal i aż siedem razy lepszy niż stal nierdzewna. Stosując ten metal, można zmniejszyć powierzchnię wymiany przy takiej samej wydajności przenoszenia ciepła do obiegu grzewczego. Korpusy grzewcze z aluminium mogą być zatem znacznie mniejsze niż wykonywane z innych materiałów. Publikacja traktuje o zaletach aluminium zastosowanego oraz o jego stopach zawierających krzem w technice grzewczej.
|
2009
|
tom Nr 12
52-55
PL
Przedstawiając pokrótce rys historyczny kotłów kondensacyjnych w aspekcie postępu technologicznego optymalizującego sprawność takich urządzeń autor podaje współczesne przykłady rozwiązań zwiększających poziom sprawności kotłów kondensacyjnych, gdzie optymalizuje się pracę kotła na potrzeby ciepłej wody, instalacji c.o. oraz zwiększa poziom bezpieczeństwa ich eksploatacji.
9
Content available remote Dobór źróda ciepła
51%
|
2002
|
tom nr 10
41-44
|
2009
|
tom Nr 11
38-40
PL
Artykuł omawia wybrane cechy techniki kondensacyjnej, przedstawia opis procesu spalania, zależności między ciepłem spalania a wartością opałową oraz wartości punktu rosy zależne od rodzaju paliwa, a także porównania sprawności kotłów. Ponadto zawiera uwagi na temat hossy na rynku kotłów kondensacyjnych w Europie wynikającej z opłacalności ich stosowania.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.