Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  interoperability of railway transport
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
|
|
tom nr 3
56--57
PL
Unia Europejska stoi przed dużym wyzwaniem, jakim jest ujednolicenie systemu kolei. Osiągnięcie tego celu wymaga opracowania szczegółowych wymagań technicznych i funkcjonalnych dla systemów, a także procedur i metod oceny zgodności z tymi wymaganiami. Wymagania dotyczące kolei wspólnotowych, nazywane Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności, opracowuje i ogłasza Komisja Europejska.
|
|
tom nr 5
44-45
PL
Wzrost konkurencyjności sektora kolejowego, głównie w stosunku do transportu drogowego, to przede wszystkim możliwość stworzenia ram regulacyjnych, których celem są harmonizacja techniczna oraz normalizacja kolei europejskich pomiędzy poszczególnymi krajami wspólnotowymi. Takim zamierzeniem kierowała się Rada Parlamentu Europejskiego, uchwalając Dyrektywę 2008/57/WE z dnia 17 czerwca 2008 r. w sprawie interoperacyjności systemu kolei we Wspólnocie.
|
|
tom nr 5
39-41
PL
W opinii wielu uczestników inwestycji dotyczących modernizacji linii kolejowych zapewnienie certyfikatu weryfikacji WE dla poszczególnych podsystemów wystarczy dla uzyskania zezwolenia na dopuszczenie do eksploatacji. W ten sposób pomija się zupełnie szereg zagadnień kluczowych dla zapewnienia bezpieczeństwa całego systemu kolei.
|
|
tom nr 1
44--46
PL
W artykule przedstawiam podstawowe informacje na temat treści przepisów składających się na tzw. IV pakiet kolejowy Unii Europejskiej oraz na temat implikacji wiążących się z jego wprowadzeniem. Korzystając z informacji udostępnionych w Internecie, również ogólnie informuję o stanowisku naszego rządu. Kolejno omawiam zmiany wprowadzane w proponowanych sześciu aktach prawnych: rozporządzeniach (uchylającym rozporządzenie 1192/69, zmieniających rozporządzenia 881/2004 i 1370/2007) oraz w dyrektywach (zmieniającej dyrektywę 2012/34 oraz w nowych dyrektywach o interoperacyjności i o bezpieczeństwie).
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.