Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Lata help
Autorzy help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 103

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  instalacje chłodnicze
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
PL
Dla nowych czynników chłodniczych i odpowiadajacych im środków smarnych niezbędne stały sie nowe badania w zakresie skuteczności zatrzymywania wilgoci, zanieczyszczen i szlamu. Artykul przedstawia nowe aspekty filtracji i osuszania.
PL
Sercem instalacji chłodniczej jest sprężarka. Jest to jeden z najdroższych, jak i również jeden z najbardziej złożonych elementów instalacji chłodniczych. Awaria sprężarki jest obciążeniem zarówno dla instalatora, jak i dla użytkownika.
PL
Kolejną część cyklu dotyczącego budowy instalacji chłodniczej systemów VRF poświęcimy zagadnieniom związanym z ostatnim etapem prac, czyli czynnościom kontrolnym i rozruchowym.
PL
Amoniak jest bardzo często wykorzystywany w przemysłowych instalacjach chłodniczych, m.in. przy przetwarzaniu i przechowywaniu żywności. Mimo wielu zalet, w razie wycieku ten związek chemiczny może być bardzo groźny dla zdrowia pracowników i może spowodować: ślepotę, odwodnienie, chemiczne poparzenia, przemarznięcia, a nawet śmierć. Dlatego bardzo ważne jest przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa przy stosowaniu i przechowywaniu tej substancji. W niniejszym artykule opisano dwa przypadki wycieku amoniaku z instalacji chłodniczej, które miały miejsce w zakładach przetwórstwa mięsnego.
PL
Na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy stałe dążenie do zwiększania efektywności energetycznej wszelkich urządzeń w każdej gałęzi przemysłu i w każdym obszarze działalności gospodarczej. Proces obniżania temperatury i utrzymywania jej poniżej temperatury otoczenia wiąże się ze znacznymi nakładami energetycznymi, dlatego też tendencja poszukiwania sposobów zwiększenia efektywności energetycznej dotyczy także urządzeń chłodniczych, zarówno w zakresie sprzętu domowego, komercyjnego, jak i stosowanego w dużych obiektach przemysłowych. W chłodnictwie ciągły postęp widoczny jest w zakresie wprowadzania nowych, ekologicznych czynników chłodniczych, opracowywania nowych konstrukcji sprężarek, nowych typoszeregów mebli chłodniczych, a także kompleksowego podejścia do zagadnienia sterowania pracą pojedynczych urządzeń i całych, rozbudowanych instalacji.
|
|
tom nr 11
38-42
PL
W artykule przedstawiono analizę efektywności wykorzystania ciepła skraplania przegrzanych par czynnika chłodniczego z zastosowaniem wymiennika płytowego do przygotowania c.w.u. w jednostopniowym sprężarkowym urządzeniu chłodniczym. Określono warunki graniczne ze względu na roczny koszt użytkowania wymiennika odzyskowego w porównaniu z zastosowaniem elektrycznego przepływowego podgrzewacza wody. Dla rozpatrywanych urządzeń przeanalizowano wpływ nakładów inwestycyjnych oraz jednostkowego kosztu energii odpadowej i energii elektrycznej na ich roczny koszt użytkowania.
PL
Sercem instalacji chłodniczej jest sprężarka. Jest to jeden z najdroższych, jak i również jeden z najbardziej złożonych elementów instalacji chłodniczych. Awaria sprężarki jest obciążeniem zarówno dla instalatora, jak i dla użytkownika.
PL
Stosowanie instalacji propanowych w przemyśle chłodniczym w dużej mierze zależy od przystosowania ich do aktualnej legislacji w cela zapewnienia bezpieczeństwa. Przeprowadzono analizę przepisów i norm pod kątem zastosowania propanu w instalacjach chłodniczych. Opisano zagrożenia związane z użyciem propanu jako czynnika chłodniczego oraz podstawowe przepisy dotyczące jego aplikacji w przemyśle. Przedstawiono zasadnicze zagadnienia związane z ilością napełnienia czynnikiem roboczym urządzeń chłodniczych, wpływem usytuowania agregatu propanowego oraz wentylacji na zmniejszenie zagrożenia wybuchem. Zwrócono uwagę na problemy związane a stosowaniem urządzeń elektrycznych i systemów monitoringu w pomieszczeniach z instalacjami ziębniczymi na propan.
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.