Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  handel emisjami gazów cieplarnianych
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
System handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych jest jednym z mechanizmów Protokołu z Kioto, mającym na celu wdrożenie jego postanowień. Każde państwo członkowskie zostało zobowiązane do opracowania i wdrożenia strategii zarządzania emisjami dla każdego okresu handlu, czyli na lata 2005-2007 oraz 2008-2012.
EN
Tekst opracowano na podstawie materiałów Vertis Environmental Finance Poland Sp. z o.o. www.vertisfinance.com
PL
W latach 2005-2007 rozpocznie się etap wstępny (tylko na terenie państw Unii Europejskiej) wprowadzania do praktyki przemysłowej Karty z Kioto, a dotyczący handlowania (sprzedawania i kupowania) nadwyżkami limitów emisji CO2 do otoczenia dla niektórych sektorów gospodarki. W pracy przedstawiono problemy z tym związane i skutki gospodarcze, szczególnie dla energetyki. Oceniono też racjonalność takiego postępowania w oparciu o aktualny stan wiedzy na temat zmian klimatu Ziemi.
EN
In the years 2005-2007 will begin (only on the area of Europe Union Countries) initial phase of enforcement of the Kyoto Protocol, which concerns trading (buying and selling) surplus of emission CO2 limits to environment for selected economic sectors. In this paper are presented problems connected with this and economic consequences, especially for energetics. There is also estimation of behavior like this based on current knowledge about change in Earth climate.
PL
Decyzją z dnia 26 marca 2007 r. Komisja Europejska przyznała Polsce o ponad 26 procent mniej uprawnień, niż ubiegał się rząd. Decyzja Komisji jest niewątpliwie niekorzystna dla rozwoju polskiej gospodarki. Nie ma, bowiem w historii przypadku, aby wraz ze wzrostem gospodarczym, nie szły w parze wyższe emisje gazów.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.