Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  godpodarka odpadami
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
|
2007
|
tom nr 9
46-48
PL
Najpopularniejszym sposobem unieszkodliwiania odpadów w Polsce jest ich składowanie. Jednak po zdeponowaniu odpadów na składowisku problem ich unieszkodliwienia się nie kończy, bowiem podlegają one przemianie w wyniku działalności mikroorganizmów, rozkładających frakcję biodegradowalną na prostsze związki organiczne oraz powodujących częściową ich mineralizację. W wyniku tych przemian powstaje szereg związków o różnej konsystencji, z których część, stanowiąca tzw. biogaz, emitowana jest do atmosfery.
|
2006
|
tom nr 9
85-85
PL
O finansowych sankcjach i konsekwencjach, jakie czekają Polskę w przypadku nieosiągnięcia przyjętych w Traktacie Akcesyjnym poziomów odzysku odpadów, o ich zagospodarowaniu oraz o niespójności przepisów mówiono podczas konferencji prasowej w Warszawie, zorganizowanej przez Krajową Izbę Gospodarki Odpadami.
|
2006
|
tom nr 11
68-69
PL
Czytelnik zadaje sobie zapewne pytanie: co ma chart afgański do polskich odpadów komunalnych? Otóż ma i to dużo. Ubiegłoroczna nowelizacja w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (ucp) wprowadziła zapis, że wójt, burmistrz czy prezydent miasta ma obowiązek wskazać w wymaganiach miejsca unieszkodliwiania odpadów komunalnych zgodne z wojewódzkim planem gospodarki odpadami (WPGO).
PL
Odpady opakowaniowe to wszystkie opakowania, w tym opakowania wielokrotnego użytku wycofane z ponownego użycia, stanowiące odpady w rozumieniu przepisów o odpadach, z wyjątkiem odpadów powstających w procesie produkcji opakowań. Opakowania stały się integralną częścią samych produktów, a wraz ze wzrostem ilości produkowanych odpadów wzrasta też ilość odpadów opakowaniowych.
|
2007
|
tom nr 9
36-37
PL
Zgodnie z art. 37 ust. 6 i 10 Ustawy z 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska (DzU nr 129, poz. 902, z późn. zm.), marszałek województwa i minister środowiska mają obowiązek prowadzenia baz danych (odpowiednio: wojewódzkiej i centralnej), dotyczących wytwarzania i gospodarowania odpadami.
|
2007
|
tom nr 4
77-82
PL
Gospodarka odpadami komunalnymi stoi przed dwoma zasadniczymi problemami: potrzebą zdecydowanego zwiększenia poziomów selektywnego zbierania odpadów (zwłaszcza z gospodarstw domowych), aby możliwe było osiągnięcie przez Polskę wymaganych poziomów ich recyklingu i odzysku, oraz koniecznością zmniejszenia masy deponowanych odpadów ulegających biodegradacji dla osiągnięcia dopuszczalnych poziomów ich składowania.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.