Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  funkcja przystosowania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
|
|
tom R. 4, nr 6
45-55
PL
Ewidentne merytoryczne analogie między interpretacją wiedzy niepewnej oraz probabilistycznym sposobem konwersji informacji sugerują możliwości wzajemnego wykorzystania konwencji opisu formalnego. Sterowanie różnych etapów algorytmów genetycznych odbywa się z wykorzystaniem aparatu probabilistycznego. Funkcje przynależności argumentów rozmytych przypominają funkcje gęstości rozkładów prawdopodobieństwa, a w niektórych przypadkach mogą być tak wykorzystywane [6]. Typową konwencją zapisu zbioru rozmytego jest przypisanie mu czterech liczb przedstawiających zakres uniwersum i zakres rozmytości [8]. Z kolei każdą z tych liczb można poddać fuzyfikacji uzyskując rozmytość wyższego typu. Wprowadzając kilka kryteriów jakościowych bądź ilościowych możemy utworzyć możemy dokonać ich agregacji poprzez wygenerowanie wielokryterialnej funkcji przynależności jU c(x). W ogólnym podejściu dla opisania funkcji przynależności wykorzystujemy różną ilość punktów, które stanowią jej miejsca charakterystyczne. Z powyższego wynika, iż notacja genetyczna stwarza możliwości opisu zarówno zbiorów rozmytych różnych typów jak i efektów agregacji kryteriow.
|
|
tom R. 2, nr 2
109-118
PL
W środowisku rozproszonym możemy mieć do czynienia zarówno z rozproszeniem danych, jak i z rozproszeniem procesów. Problemy związane z takimi strukturami polegają na rozwiązywaniu zagadnień optymalizacyjnych, zmierzających do równomiernego obciążenia węzłów sieci, minimalizacji przepływów, minimalizacji rozpiętości drzewa sieci etc. Włączenie opisów i procedur genetycznych nie będzie przykładem zastosowania szybkiego i precyzyjnego narzędzia do optymalizacji, lecz niejako ożywi sieć, śledząc na bieżąco wszystkie transfery procesów oraz danych i może dostarczać informacji wykorzystywanych do usprawnienia pracy i dystrybucji w sieci. Wadą genetycznej optymalizacji jest długi czas jej realizacji, lecz równolegle śledzenie stanów i efektów decyzji sterujących przepływem procesów i danych pozwoli na równomierne rozłożenie zadań.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.