Nadchodząca fala renowacji budynków będzie obejmować wiele działań zwiększających efektywność energetyczną i wykorzystanie energii odnawialnej oraz obniżających emisję gazów cieplarnianych i koszty eksploatacji. Obok poprawy izolacyjności termicznej budynków modernizacje będą dotyczyć głównie instalacji grzewczych i c.w.u. Rynek oferuje gotowe rozwiązania techniczne i urządzenia służące do realizacji tych celów. W artykule zaprezentowano przykłady ich aplikacji oraz efektów w obiektach wielomieszkaniowych.
Niewłaściwa jakość powietrza w budynkach szkolnych może być przyczyną problemów zdrowotnych uczniów oraz nauczycieli, a także może wpływać na efektywność ich nauki i pracy. Z badań wynika, że środowisko wewnętrzne oddziałuje w znaczącym stopniu na poziom skupienia oraz efektywność pracy uczniów i nauczycieli. Jak zatem zapewnić odpowiednią jakość powietrza w środowisku szkolnym, a co za tym idzie – najlepsze warunki do nauki i rozwoju dla dzieci?
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.