Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 1

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  element spiekany
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
100%
PL
W pracy przedstawiono wyniki badań wpływu operacji kalibrowania próbek wykonanych z proszku żelaza na mikrogeometrię ich powierzchni. Do badań zastosowano typowy proszek NC.100.24 i wydzielone jego frakcje: <40, 56-63, 71-100, 125-200 mikrometrów. Próbki walcowe o średnicy 16 mm po prasowaniu i spiekaniu poddawano kalibrowaniu z wciskiem o wartości 0,01-0,09 mm. Chropowatość powierzchni określono za pomocą parametrów Ra, Rz i Rp. Wykazano, że istotny wpływ na chropowatość powierzchni kalibrowanych wywierają: ciśnienie prasowania próbek, ziarnistość użytego proszku i wartość wcisku przy kalibrowaniu. Parametry chropowatości ulegają zmniejszeniu wraz ze wzrostem ciśnienia prasowania, zmniejszeniem ziarnistości proszku i wzrostem wcisku. Najmniejsze zmiany występują w odniesieniu do parametru chropowatości Ra, co ma ścisły związek z charakterem profilogramu powierzchni, a ściślej z jego asymetrią w stosunku do linii średniej.
EN
Results of tests of how the sizing of test-pieces of iron powder influences their microgeometry of surface. It has been found that the essential influence on the roughness of the sized surface is exerted by the pressure of pressing the test pieces, the granularity of the powder and the value of interference while sizing.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.