Minęły już ponad trzy lata od daty synchronizacji i oddania do eksploatacji Zielonego Bloku w Elektrowni Połaniec. Czy niosąca ze sobą mnóstwo nadziei inwestycja przyniosła oczekiwane rezultaty?
Opanowywanie awarii i prowadzenie związanych z nimi działań profilaktycznych są podstawowym warunkiem zapewnienia ciągłości dostawy energii elektrycznej odbiorcom. Dla czytelników natomiast problematyka awaryjna stanowi nie tylko interesującą lekturę lecz również przybliża samą istotę zjawiska wpływając na zmniejszenie ryzyka jego wystąpienia. W przypadku zwarć natomiast, których opisem zajmują się autorzy artykułu, obok domunujacego, sprawczego czynnika ludzkiego wystepuje często niedoceniony czynnik materiałowy, jakiemu to nadano w niniejszym opracowaniu właściwy wymiar.
Elektrownia Połaniec jest jedną z najmłodszych i najnowocześniejszych w naszym kraju. Uruchomiona w latach 1979-1983, została w latach 90. i od 2003 roku głęboko zmodernizowana i zrestrukturyzowana. Od marca tego roku wchodzi w skład Grupy Enea.
Cztery lata temu w Elektrowni Połaniec podjęto decyzję, aby przeprowadzić gruntowną modernizację. Podstawowymi celami projektu "Phoenix", który swoją nazwę zawdzięcza mitycznemu ptakowi, symbolizującemu wieczne odradzanie się życia, było podniesienie ekonomiki i niezawodności jej pracy oraz przedłużenia żywotności o 20 kolejnych lat.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.