Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 14

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  electromagnetic relay
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Praktyczne zastosowanie przekaźnika czasowego TR4N firmy Relpol SA
100%
PL
Do napisania niniejszego artykułu skłoniła mnie chęć zapoznania Państwa z nowym produktem firmy Relpol SA wchodzącym obecnie do sprzedaży oraz przedstawienie przykładów jego praktycznego zastosowania. Mowa tutaj o przekaźniku czasowym typu TR4N. Zasadnicza konstrukcja TR4N oparta jest na typowym elektromagnetycznym przekaźniku R4, do którego dołączony został bardzo ciekawy moduł elektroniki. Całość upakowana w małej, zgrabnej obudowie nawiązuje swą stylistyką do przekaźnika programowalnego NEED, produkowanego również przez Relpol SA.
2
Content available remote Nowa linia przekaźników półprzewodnikowych w ofercie firmy Relpol SA
100%
PL
Przekaźniki półprzewodnikowe są odpowiednikiem tradycyjnych przekaźników elektromagnetycznych. Ich zadaniem jest sterowanie obciążeniem prądowym przy użyciu półprzewodnikowego elementu mocy (np. tyrystor, triak). Separacja galwaniczna w tych przekaźnikach realizowana jest za pomocą sprzężenia optycznego (optotriak, transoptor) oddzielającego obwód wejściowy przekaźnika od obwodu wykonawczego mocy pod względem elektrycznym. Przekaźnik półprzewodnikowy oferuje dużo szersze możliwości, jeśli chodzi o rodzaj sterowania obciążeniem, niż tradycyjne przekaźniki elektromagnetyczne. Dają one możliwość znacznego zwiększenia częstotliwości łączenia, możliwość wyboru momentu załączenia obciążenia oraz realizują wyłączanie obciążenia przy zerowym prądzie.
3
Content available remote FINDER – komponenty w automatyce
75%
PL
Finder to wiodący europejski producent przekaźników elektromagnetycznych, czasowych i gniazd od 1954 r. Nasze doświadczenie w branży i ścisła specjalizacja powodują, że dostarczamy asortyment unikalny pod względami technicznymi, dzięki czemu nasi odbiorcy mogą liczyć na długą sprawność instalowanych podzespołów. Automatyka to część branży, w której można zauważyć naszą obecność w różnych aplikacjach przemysłowych, spożywczych, energetyce etc.
4
Content available remote SOLITRON - nowoczesna konstrukcja przekaźników półprzewodnikowych cz. II
75%
|
2000
|
tom R. 2, nr 12
24--25
PL
Do niedawna problem łączenia większych prądów rozwiązywany był poprzez łączenia stykowe za pomocą przekaźników elektromagnetycznych i styczników. Oczywiście w wielu zastosowaniach elementy te nadal są bezkonkurencyjne, jednak potrzeby związane ze sterowaniem i nowymi technologiami powodują nieustanne rozszerzanie się zastosowań dla energoelektroniki w przemyśle. Wystarczy przywołać tu liczby odnoszące się do krajów takich jak USA, Japonia i Niemcy, gdzie ponad 70% energii elektrycznej jest przekształcane, przed przetworzeniem jej na inny rodzaj (ciepło, ruch, światło), przy użyciu układów elektronicznych.
PL
W czasach szybko zmieniającej się technologii i wysokich wymagań w stosunku do aplikacji technicznych, funkcja załączania i wyłączania w przekaźnikach elektromagnetycznych jest rzeczą istotną, ale nie najważniejszą. Decydującym walorem produktu jest ekonomiczność i ogólna korzyść jaką może odnieść użytkownik. Aby przekaźnik elektromagnetyczny posiadał te właściwości nie wystarczy sama funkcja łączeniowa. Również inne cechy decydują o tym, czy zostanie on wykorzystany.
6
Content available remote FINDER SMARTimer 84.02. Nowoczesne technologie dla każdego
75%
PL
Od 1954 r. zajmujemy się projektowaniem i produkcją przekaźników elektromagnetycznych, czasowych, gniazd i komponentów do szaf sterowniczych. W procesie badania i rozwoju szczególną uwagę zwracamy na jakość i innowacyjność produktów wprowadzanych do produkcji. Artykuł poświęcony jest nowej generacji przekaźników cyfrowych SMARTimer.
7
Content available remote Przekaźniki elektromagnetyczne firmy IDEC IZUMI
75%
PL
Firma IDEC IZUMI wprowadziła na rynek nową generację przekaźników interfejsowych serii RJ. W ten sposób oferta japońskiej firmy uzupełniona została o nowoczesne przekaźniki jedno- i dwubiegunowe. W niniejszym artykule zaprezentujemy serie RJ oraz RU, które stanowią razem kompleksową ofertę dla automatyki przemysłowej.
8
Content available remote Proste układy alarmowe
75%
PL
Nowe przekaźniki subminiaturowe Relpol SA pozwalają na szerokie możliwości wykorzystania w wielu elektronicznych rozwiązaniach systemów alarmowych jako obwody wykonawcze lub pośredniczące. W dzisiejszych czasach coraz bardziej staje się popularne stosowanie mniej lub bardziej skomplikowanych układów alarmowych zabezpieczających mieszkania, samochody lub inne dobra narażone na kradzież. Często jednak cena gotowych systemów nie jest adekwatna do wartości chronionego obiektu, tzn. nie zawsze należy zakładać drogie układy alarmowe tam, gdzie można jedynie zastosować proste obwody elektroniczne.
9
Content available remote Zastosowanie przekaźników firmy FINDER do sterowania silników elektrycznych
75%
|
2000
|
tom R. 2, nr 3
12--13
PL
Do silników elektrycznych małej mocy stosuje się jako wyłączniki przekaźniki elektromagnetyczne. Zaletą korzystania z przekaźników jest oszczędność miejsca, mniejszy pobór prądu sterującego i niższa cena w porównaniu do styczników. Jako wyłączniki silników elektrycznych często stosuje się przekaźniki firmy FINDER. Wysoka jakość wykonania, bardzo dobre parametry elektryczne i mechaniczne uzasadniają wybór przekaźników Findera.
10
Content available remote Materiały stykowe w przekaźnikach elektromagnetycznych
75%
PL
W projektowaniu współczesnych przekaźników stosowane są materiały, które można podzielić na trzy główne grupy - srebro/tlenek kadmu, srebro/tlenek cyny i srebro/nikiel. Jako materiał bazowy dla materiałów kontaktowych w inżynierii niskonapięciowej stosuje się srebro ze względu na to, że ma ono najwyższą elektryczną i termiczną przewodność ze wszystkich metali, prawie nie utlenia się i wykazuje dobrą odporność na korozję.
11
Content available remote Nowoczesna konstrukcja przekaźników półprzewodnikowych cz. I
75%
|
2000
|
tom R. 2, nr 11
28--30
PL
Do niedawna problem łączenia większych prądów rozwiązywany był poprzez łączenia stykowe za pomocą przekaźników elektromagnetycznych i styczników. Oczywiście w wielu zastosowaniach elementy te nadal są bezkonkurencyjne, jednak potrzeby związane ze sterowaniem i nowymi technologiami powodują nieustanne rozszerzanie się zastosowań dla energoelektroniki w przemyśle. Wystarczy przywołać tu liczby odnoszące się do krajów takich jak USA, Japonia i Niemcy, gdzie ponad 70% energii elektrycznej jest przekształcane, przed przetworzeniem jej na inny rodzaj (ciepło, ruch, światło), przy użyciu układów elektronicznych.
PL
Sposoby zabezpieczeń – Zabezpieczenie przed przeciążeniem nie jest zintegrowane w tym urządzeniu i musi być ono zainstalowane oddzielnie. Indukcyjny silnik jednofazowy, z odpowiednio dobranym zabezpieczeniem przeciążeniowym, nie powoduje zwarcia między liniami ani bezpośrednio do ziemi, tak jak niektóre inne rodzaje obciążeń, np.: spirale grzewcze. W uszkodzonych silnikach zawsze część uzwojenia ogranicza prąd zwarciowy. Jeżeli silnik zainstalowany jest w warunkach, w których jego zasilanie nie może być zakłócone, jako dopuszczalne zabezpieczenie przeciwzwarciowe stosuje się jednopolowy termiczno-magnetyczny przekaźnik przeciążeniowo-zwarciowy. Jeżeli istnieje ryzyko zwarcia na kablu, sterowniku lub obciążeniu, należy zastosować ultraszybki bezpiecznik, np.: Ferraz 660 gRB 10-25 z gniazdem ST-10.
EN
It is difficult to obtain the failure data of high-reliability and long-lifetime aerospace electromagnetic relay (EMR), even if based on the traditional accelerated storage life testing method. Based on the reliability test technique, the scheme of accelerated degradation testing for aerospace EMR was designed. The test system of aerospace electromagnetic relay storage parameters under temperature-accelerated stress was designed and developed. The most past research on storage reliability of relay only focuses on the measurement of contact resistance. The relay time parameters (pick-up time, opening time, overtravel time, rebound duration time, etc.) which reflect main performance function were not monitored. So, in this study the relay time parameters and relay contact resistance were detected simultaneously. According to the analysis on experiment results of contact resistance, relay time parameters, the degradation phenomena of aerospace EMR in long-term storage are investigated, which provides the bases for determining degradation sensitive parameters. Finally, based on the structure and function of aerospace EMR, the storage failure mechanism is investigated by conductive properties themselves. The microscopic morphology and changes in chemical elements for relay contact surface was analyzed by SEM and EDX regularly, which provide references for the relay storage failure mechanism.
PL
Ze względu na wysoką niezawodność i długi cykl życia przekaźników elektromagnetycznych stosowanych w przemyśle lotniczym (EMR), trudno jest uzyskać dane o ich uszkodzeniach, nawet gdy korzysta się z tradycyjnej metody przyspieszonych badań dopuszczalnego okresu składowania. W przedstawionym artykule, opracowano, w oparciu o technikę badania niezawodności, schemat przyspieszonego badania degradacji przekaźników elektromagnetycznych stosowanych w lotnictwie. Zaprojektowano i zpracowano system oceny parametrów składowania przekaźników elektromagnetycznych używanych w lotnictwie w warunkach przyspieszonych przy skrajnych temperaturach. Ostatnie badania nad niezawodnością składowania przekaźników koncentrują się wyłącznie na pomiarze rezystancji styku. Nie były w nich monitorowane parametry czasowe przekaźnika (czas załączania, czas otwarcia, czas opóźnienia, czas trwania odbicia itp.), które odzwierciedlają jego główne funkcje. W przedstawionych badaniach mierzono jednocześnie parametry czasowe przekaźników i rezystancję styków. W oparciu o analizę uzyskanych wyników doświadczeń, badano zjawiska degradacji EMR podczas ich długoterminowego składowania, co stanowiło podstawę do wyznaczenia parametrów wrażliwych na degradację. Wreszcie, w oparciu o strukturę i funkcje EMR, badano mechanizm powstawania uszkodzeń podczas ich składowania na podstawie właściwości przewodzących. Prowadzone regularnie metodami SEM i EDX analizy budowy mikroskopowej oraz przemian pierwiastków chemicznych zachodzących na powierzchni styków przekaźnika stanowią odniesienie dla badań mechanizmu powstawania uszkodzeń podczas składowania przekaźników.
PL
W dzisiejszych czasach instalacje inteligentne cieszą się rosnącą popularnością wśród użytkowników i projektantów systemów elektrycznych. Pozwalają one na optymalne sterowanie i monitorowanie urządzeń elektrycznych, co z kolei może wpłynąć na efektywność energetyczną budynków oraz komfort użytkowników. Jednocześnie od wielu lat obserwuje się problemy związane z generowaniem wyższych harmonicznych przez urządzenia powszechnego użytku, w szczególności lampy LED. Artykuł podejmuje temat wpływu zawartości wyższych harmonicznych w prądzie łączeniowym na pracę łącznika mechanizmowego, stosowanego jako wyjście przekaźnikowe w sterownikach smart home.
EN
In today’s context, there is a growing preference for smart installations among both users and designers of electrical systems. These installations offer optimal control and monitoring capabilities for electrical equipment, subsequently influencing the energy efficiency of buildings and the comfort of their occupants. Simultaneously, issues related to the generation of higher harmonics by common appliances, notably LED lamps, have been observed over the years. This article delves into the impact of higher harmonics content in switching current on the functionality of a mechanical switching device, utilized as a relay output in smart home controllers.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.