Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  drying buildings
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Uszkodzenia budynków spowodowane wodami powodziowymi
100%
PL
W artykule omówiono problem izolacyjności akustycznej w placówce edukacji muzycznej. Przedstawiono wyniki pomiarów wykonanych w sąsiadujących ze sobą salach nauki gry na fortepianie, znajdujących się w budynku Wydziału Artystycznego na Uniwersytecie Zielonogórskim. Opisano efekty przeprowadzonej adaptacji akustycznej. Wykonano także analizę poprawy izolacyjności akustycznej pod kątem poziomów dźwięku różnych instrumentów muzycznych.
EN
The article presents the consequences of excessive accumulation of moisture in buildings due to the influence of flood water, as well as initial works to be performed, including: dewatering of flooded areas and enclosed spaces, surface cleaning, and conducting moisture measurements of space dividing elements. Particular attention has been paid to the problems related to the methodology of measurements.
2
Content available remote Osuszanie budynków metodą mikrofalową
86%
PL
Nadmierne zawilgocenie budynków jest jedną z istotnych przyczyn ich szybkiej destrukcji. Wilgotne mury są między innymi przyczyną przemarzania ścian i występowania pleśni. Wilgoć w mieszkaniach ma bardzo duży wpływ na warunki zdrowotne mieszkańców, będąc przyczyną obniżenia komfortu życia i powodując w efekcie występowa nie różnych schorzeń, w tym głównie chorób górnych dróg oddechowych, a w przypadku występowania na wilgotnych ścianach grzybów pleśniowych pojawiają się silne działania kancerogenne.
3
Content available remote Metody osuszania murów
86%
PL
Poznanie teoretycznych zasad działania metod osuszania murów, weryfikacja ich skuteczności w badaniach laboratoryjnych i na murach budynków, dają podstawę do dokonania oceny przydatności do ich praktycznego stosowania.
4
Content available remote Sposoby ograniczania negatywnego wpływu wilgoci na obiekty budowlane
72%
|
|
tom R. 9, nr 2
47-56
PL
Czynnikiem powodującym najwięcej zagrożeń dla obiektów budowlanych jest woda wszechobecna w sąsiedztwie każdej budowli, występująca w postaci opadów deszczu, śniegu, mgły, wody gruntowej itp., a obiekty takie jak baseny, kanały, zapory są wręcz przez cały czas swojej eksploatacji narażone na szkodliwy wpływ wody i wilgoci. Zatem za głównych wrogów budynku uznać można wodę (pod najróżniejszymi postaciami) oraz rozpuszczalne sole.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.