Budynki powstałe w Polsce kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu w wielu przypadkach pilnie wymagają termomodernizacji. Nie wystarczy wtedy skupić się na poprawieniu izolacyjności przegród. Ograniczenie zapotrzebowania na ciepło często oznacza bowiem konieczność modernizacji systemu grzewczego.
Przystępując do budowy lub kompleksowej modernizacji budynku wiele osób zastanawia się nad wyborem sposobu ogrzewania. Coraz częściej pozostaje nierozwiązany problem: zakładać tradycyjne grzejniki czy inwestować w ogrzewanie podłogowe. W artykule porównano zużycie energii obu sposobów ogrzewania w przypadku stosowania czasowych obniżeń temperatury. Pomiarów dokonano w budynku zamieszkanym przez małżeństwo z dwójką dzieci.
Autor dowodzi jak ważne są dla domu jednorodzinnego wstępne obliczenia zapotrzebowania na ciepło i pozostałe działania zmierzające do wprowadzenia oszczędności energii na etapie projektowania i wykonawstwa instalacji centralnego ogrzewania.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.