Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  dangerous wastes
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
100%
|
2003
|
tom Vol. LVI, nr 12
439-440
|
2007
|
tom nr 11
51-51
PL
W sierpniu tego roku minęły dwa lata od dnia, kiedy na ulice Poznania po raz pierwszy wyruszył popularny Gratowóz. Znany jest jako Mobilny Punkt Gromadzenia Opadów Problemowych, który w pierwszą sobotę każdego miesiąca zgodnie z harmonogramem bezpłatnie odbiera od mieszkańców Poznania odpady niebezpieczne i problemowe.
PL
Rozwój motoryzacji powoduje intensywny wzrost ilości eksploatowanych samochodów. Po zakończonym okresie użytkowania pojazdy te są wycofane z użytkowania. Zgodnie z ustawą o odpadach wraki samochodowe są odpadami niebezpiecznymi, ponieważ zagrażają środowisku naturalnemu, oddziałują na glebę, zbiorniki wodne i otaczające nas powietrze.
|
2007
|
tom nr 12
14-15
PL
Jeśli wierzyć ekspertom, na Ukrainie pozostało tylko 6% terenów nieskażonych ekologicznie. Jest to spowodowane przez składowanie nadmiernej ilości odpadów toksycznych, skutki awarii w czarnobylskiej elektrowni atomowej oraz zachowane do dziś zapasy broni z czasów II wojny światowej i okresu zimnej wojny.
PL
W ostatnich latach wzrosło zapotrzebowanie na usługi w zakresie demontażu i odzyskiwania materiałów z samochodów wycofanych z ekploatacji. Priorytetem jest więc stworzenie w kraju sprawnie działających stacji demontażu pojazdów, które przyczynią się do wyeliminowania zagrożeń, jakie dla środowiska naturalnego stanowią odpady motoryzacyjne.
|
2005
|
tom nr 5
34-34
PL
Ilość wyrobów zawierających azbest szacuje się w Polsce na ok. 15,5 mln ton. Zatwierdzony w 2002 r. przez Radę Ministrów Program usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest stosowanych na terytorium Polski zakłada pozbycie się ich do 2032 r.
|
2007
|
tom nr 3
24-25
PL
W strumieniu odpadów komunalnych występują m.in. odpady niebezpieczne - zużyte baterie, lampy fluorescencyjne (tzw. zużyte świetlówki), przeterminowane leki i środki ochrony roślin, a także opakowania po zużytych środkach ochrony roślin, klejach, farbach i rozpuszczalnikach, które zawierają pozostałości tych produktów.
PL
Związek gmin "Dolina Redy i Chylonki" od 1999 roku realizuje na swoim terenie zbiórkę odpadów niebezpiecznych. Początkowo zbiórka miała charakter pilotażowy i obejmowała tylko fragment jednej z dzielnic Gdyni. Jednocześnie przez Arcadis Ekokonrem z Wrocławia opracowywany był "Projekt wykonawczy postępowania z odpadami niebezpiecznymi pochodzącymi z gospodarstw domowych, obiektów użyteczności publicznej, placówek usługowych, handlowych i małej produkcji", przyjęty do realizacji w 2000 roku.
PL
Postępowanie z azbestem regulowane jest wieloma aktami prawnymi. Pomimo, że obowiązują one już od wielu lat, ich znajomość jest bardzo nikła. W niewielkim także stopniu zostały wykonane oceny stanu obiektów z wyrobami zawierającymi azbest, a zainteresowanie usuwaniem tych wyrobów z obiektów budowlanych jest znikome, m.in. ze względu na stosunkowo wysokie koszty z tym związane. Sytuację mogą poprawić specjalne kredyty ekologiczne na usuwanie wyrobów azbestowych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.