Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  construction aggregates
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Wdrażanie norm europejskich – jak radzą sobie inni?
100%
PL
W Katedrze Inżynierii Materiałów i Procesów Budowlanych Politechniki Śląskiej przez wiele lat były prowadzone prace naukowo-badawcze obejmujące m. in. promieniotwórczość naturalną kruszyw budowlanych. Dotyczyły one kruszyw pochodzenia naturalnego oraz kruszyw sztucznych, powstających w procesie wypału zgranulowanych i wysuszonych surowców ilastych i/lub mineralnych odpadów przemysłowych. W artykule zaprezentowano wybrany wycinek uzyskanych wyników wzmiankowanych prac.
PL
Obserwując branżę kruszyw budowlanych na przestrzeni ostatnich lat, widać, że podejście do nowoczesności uległo widocznej ewolucji. Jaka jest dziś, a jaka będzie w przyszłości nowoczesna kopalnia?
PL
Kształt ziarn kruszyw budowlanych i drogowych jest to jedna z ważniejszych cech jakościowych produktów przeróbki skał. Jest to spowodowane rolą, jaką odgrywa w technologii produkcji betonów lub wypełniaczy mas bitumicznych , gdzie ma wpływ na gęstość upakowania szkieletu skalnego, zużycie spoiw i lepiszczy. Kształt ziarn wpływa również na sprawność procesów klasyfikacji w technologiach przeróbczych i przetwórczych. Dlatego jest przedmiotem nieustannego zainteresowania geologów, technologów produkcji górniczej i budowlanej oraz konstruktorów maszyn w tej branży przemysłu.
PL
Recykling odpadowych minerałów budowlanych i mineralnych to temat "na czasie", wpisujący się w gospodarkę o obiegu zamkniętym. Dlatego warto omówić go pod kątem realizacji dwóch podstawowych procesów technologicznych,które są w nim wykorzystywane: rozdrabniania i przesiewania materiałów. Szczególna uwaga poświecona jest zestawom mobilnym, służącym do tej formy recyklingu.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.