Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  competitiveness degree
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
100%
EN
The article deals with the problem of quality assurance in engineering education which is a necessary prerequisite for keeping engineering education competitive on the international market. General trends in curricular development, harmonization of the structure of engineering education, necessary skills are shown.
PL
W pracy rozpatrzono problemy związane z zapewnieniem konkurencyjności kształcenia inżynierskiego w inżynierii produkcji w warunkach globalizacji nauczania i rynków pracy przy wzrastającej migracji siły roboczej, w szczególności, perspektywy przejścia z nauczania jednostopniowego na system dwustopniowy w Europie. Uwzględniono zasady uznawalności dyplomów inżyniera oraz poruszono sprawę międzynarodowych akredytacji programów nauczania. W pracy przedstawiono różne podejścia dla osiągnięcia konkurencyjności i prestiżu wykształcenia inżynierskiego, na przykładzie różnych krajów. Szczególnego znaczenia w obecnych warunkach nabierają problemy zapewnienia wysokiej jakości nauczania, rozumianego szeroko, dającego wykształcenie inżynierskie na wysokim poziomie i konkurencyjne.Analiza reformy strukturalnej w kształceniu inżynierów, w związku z porozumieniem Bolońskim, pokazuje, że istniejący system z ideą stworzenia ogólnoeuropejskiego systemu nauczania jest zgodny z systemem inżynier/magister. Należy podkreślić, że nauczanie inżynierii rolniczej rozwija się na tle tych tendencji i procesów, które zachodzą w systemie kształcenia wyższego jako całości. Jednakże międzynarodowy charakter specjalności wymaga dużego podobieństwa w strukturze nauczania, tego samego podejścia do programów nauczania, praktyk produkcyjnych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.