W poprzednim numerze omawiałem przykłady niezbyt trafnych interpretacji procesów fizycznych związanych z paraprzepuszczalnością membran dachowych. Interpretacje te tworzone są przez pracowników działów marketingowych, którzy kierowani koniecznością konstruowania szybkich, hasłowych argumentów handlowych nie dbają o ich zasadność wobec podstawowych praw fizyki.
2
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
Obecie do budowy domów używa się nieporównywalnie więcej materiałów produkowanych z tworzyw sztucznych. Wśród nich są takie, których stosowanie na wzbudza wątpliwości (np. kołki i dyble, rury i przewody) oraz inne, bardzo często źle układane (np. paraizolacje). Wynika to ze specyfiki polskiego budownictwa, które w ciągu stosunkowo krótkiego czasu, bo kilkunastu lat, musiało wdrożyć bardzo wiele nowych materiałów i technologii. Te produkty, które tylko zastąpiły lub zmodyfikowały inne, dają się łatwo i bezproblemowo wprowadzić. Natomiast te, których specyfika wiąże się z zupełnie nowymi technologiami lub metodami pracy, często są niewłaściwie stosowane.
3
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
Problematyka membran dachowych jest wyjątkowo czesto przedstawiana z błędami. Błędy te pojawiają się, niestety, w informacjach rozpowszechnianych w różnej formie przez firmy zajmujące się dystrybucją folii dachowych. Jest to jedną z głównych przyczyn sprzedaży tak wielkiej ilości fałszywych membran - włóknin technicznych bez filmu funkcyjnego (zatrzymującego wodę, a przepuszczającego parę wodną).
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.