Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  autobus napędzany gazem ziemnym
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W artykule przedstawiono zarys zagadnień związanych z zasilaniem silników gazem ziemnym. Zaprezentowano uwagi autora dotyczące możliwości zastosowania tego rodzaju paliwa w pojazdach. Artykuł jest pierwszym z cyklu dotyczącym problematyki wykorzystania gazu ziemnego w układach zasilania silnika.
PL
Uruchomienie w 1992 roku, przez niemieckie Ministerstwo Ochrony Środowiska (UBA), z programu dofinansowania przedsięwzięć mających na celu wprowadzenie do eksploatacji pojazdów użytkowych o niskim poziomie emisji spalin napędzanych gazem ziemnym wymusiło na producentach konieczność wprowadzenia do produkcji takich pojazdów. Jedną z pierwszych firm, która podjęła to wyzwanie była firma MAN, uruchomiając seryjną produkcję silników gazowych E 2866 DUH/DOH zasilanych mieszanką stechiometryczną (=1).
3
Content available remote Krajowe autobusy komunikacji miejskiej zasilane gazem
80%
PL
W artykule przedstawiono rozwój autobusów krajowych zasilanych gazem ziemnym i propanem-butanem. Został opisany rozwój osprzętu tych silników umożliwiający spełnienie ostrych wymogów emisji zanieczyszczeń spalin EURO 3.
PL
Uruchomienie w 1992 roku przez niemieckie Ministerstwo Ochrony Środowiska (UBA) z programu dofinansowania przedsięwzięć mających na celu wprowadzenie do eksploatacji pojazdów użytkowych o niskim poziomie emisji spalin napędzanych gazem ziemnym wymusiło na producentach konieczność wprowadzenia do produkcji takich pojazdów. Jedną z pierwszych firm, która podjęła to wyzwanie była firma MAN, uruchomiając seryjną produkcję silników gazowych E 2866 DUH/DOH zasilanych mieszanką stechiometryczną (=1).
PL
Czytając artykuły poświęcone wykorzystaniu gazu ziemnego jako paliwa zasilającego silniki autobusowe odnosi się wrażenie, że rozwiązanie to ma same zalety. Autobusy SA bardziej ekologiczne pod względem emisji szkodliwych cząstek do atmosfery i emitowanego hałasu, silniki są bardziej trwałe, a niski koszt paliwa powoduje, że zwiększone nakłady inwestycyjne na infrastrukturę i zakup taboru spłacają się po około czterech i pół roku. Należy więc zadać pytanie, dlaczego przy tak oczywistych zaletach, przewoźnicy miejscy nie chcą przechodzić na nowy typ paliwa.
PL
W artykule zaprezentowano pojazdy z silnikami zasilanymi gazem ziemnym w wybranych krajach świata. Szczególną uwagę poświęcono autobusom komunikacji miejskiej.
7
Content available remote Autobusy CNG w Rzeszowie
80%
PL
W lutym 2005 roku minął pierwszy rok eksploatacji autobusów zasilanych sprężonym gazem ziemnym w MPK Rzeszów. Autobusy zasilane sprężonym gazem ziemnym (CNG) na dobre zadomowiły się w stolicy Podkarpacia. W artykule autor przedstawia doświadczenia i wnioski dotyczące eksploatacji autobusów gazowych.
8
Content available remote Realizacja programu NGV w Polsce i perspektywy jego rozwoju
80%
PL
Czynnikiem decydującym o rozwoju napędu gazowego w pojazdach NGV jest przede wszystkim konkurencyjność ceny jednostki energetycznej gazu ziemnego w stosunku do innych paliw. Za granicę opłacalności stosowania gazu ziemnego jako paliwa silnikowego, przyjmuje się połowę ceny litra oleju napędowego odniesioną do ekwiwalentnej energetycznie ilości gazu ziemnego wysokometanowego.
9
Content available remote Autobusy gazowe oferowane na rynku polskim
80%
PL
W artykule poruszono zagadnienia dotyczące autobusów miejskich wyposażonych w instalację zasilaną paliwem gazowym. Przedstawiono producentów autobusów gazowych, którzy oferują swoje produkty na rynku polskim.
PL
Gaz ziemny jako paliwo napędowe znajduje coraz częstsze zastosowanie w autobusach miejskich. W artykule przedstawiono wyniki badań oceny toksyczności spalin oraz analizy danych eksploatacyjnych autobusów komunikacji miejskiej zasilanych CNG na przykładzie MZK w Przemyślu.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.