Autobusy marki Autosan są to jedne z najpopularniejszych autobusów na polskim rynku. Zarząd firmy, zdając sobie sprawę ze skutków przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, postanowił rozszerzyć gamę swoich produktów o nowe pojazdy, charakteryzujące się wysoką jakością, ciekawą stylistyką oraz przystępną ceną.
2
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
W maju odbyło się spotkanie z okazji obchodów Dnia Transportowca zorganizowane przez Polską Izbę Gospodarczą Transportu Samochodowego i Spedycji. Imprezie towarzyszyła wystawa autobusów, w której zaprezentowane zostały nowe modele autobusów wiodących polskich producentów takich jak Solbus czy Jelcz.
W artykule opisano dwa autobusy firmy Autosan, które zostały pokazane na targach Transexpo 2011 w Kielcach. Pierwszy pojazd to niskopodłogowy autobus miejski Sancity 10LF o długości 10,5 metra, który może przewozić 95 pasażerów. Drugi premierowy pojazd zaprezentowany w Kielcach to popularny autobus międzymiastowy Tramp ze zmodernizowanym nadwoziem, zabierający na pokład 56 pasażerów.
4
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
Pierwsze plany wejścia na rynek brytyjski powstały w 2002 r. Polskie Autobusy postanowiły skupić się na rynku autobusów szkolnych. Na debiut wybrano model klasy midi A0909L. Egzeplarz o nazwie handlowej Indiana przystosowano do ruchu lewostronnego i zamontowano elementy wymagane przepisami brytyjskimi. Okazało się, że wymagania przewoźników wobec autobusów są większe, a autobusy klasy midi są zbyt małe. Podjęto prace nad opracowaniem autobusu szkolnego, który mógłby pomieścic ok 60 uczniów. Wybór konstrukcji padł na autobus międzymiastowy Autosan A1012T Orzeł.
5
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
W artykule zaprezentowano kilka modeli autobusów wyprodukowanych w zakładach Autosan. Szczegółowo przedstawiono zmiany jakie zaszły ostatnio w modelu Autosan Lider.
6
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
W artykule powrócono do zagadnienia nieznanych konstrukcji autobusowych, które zostały zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce po II wojnie światowej. Publikacja stanowi rozszerzenie dwuczęściowego artykułu zamieszczonego w miesięczniku "Autobusy" (nr 11-12/2001 i nr 1-2/2002), poświęconego tej samej tematyce.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.