Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  artykuł 7 TUE
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
EN
The objective of this article is to identify, analyse and assess the effectiveness of strategies undertaken by the Polish government in its rule of law dispute with the European Commission (2016–2018), while taking into account the broader political context in the European Union. The main hypothesis stipulates that until the Commission's launch of the article 7.1 TEU in December 2017, strategic goals of the government concentrated at the national level (consolidation of domestic electoral support), rather than at the European level (damage control and dispute resolution). Weakness of the European-level strategy can be attributed to Polish decision-makers' erroneous assumptions and assessment with regard to the political situation in Europe and the logic of political game in the EU.
PL
Celem niniejszego artykułu jest identyfikacja, analiza i ocena skuteczności strategii rządu RP w sporze o praworządność z Komisją Europejską (2016-2018), z uwzględnieniem szerszego kontekstu politycznego w Unii Europejskiej. Hipoteza główna stanowi, że do momentu uruchomienia przez Komisję procedury z art. 7.1 TUE w grudniu 2017 roku, strategiczne cele rządu koncentrowały się na poziomie krajowym (mobilizacja krajowego poparcia), a nie na poziomie europejskim (minimalizacja strat i rozwiązanie sporu). Słabości strategii na poziomie europejskim należy upatrywać w błędnych założeniach i błędnej diagnozie ośrodka decyzyjnego w Polsce co do sytuacji politycznej w Europie oraz co do logiki gry politycznej w UE.
|
2018
|
tom 2018(1)
57-73
EN
Celem niniejszego artykułu jest identyfikacja, analiza i ocena skuteczności strategii rządu RP w sporze o praworządność z Komisją Europejską (2016–2018), z uwzględnieniem szerszego kontekstu politycznego w Unii Europejskiej. Hipoteza główna stanowi, że do momentu uruchomienia przez Komisję procedury z art. 7.1 TUE w grudniu 2017 roku, strategiczne cele rządu koncentrowały się na poziomie krajowym (mobilizacja krajowego poparcia), a nie na poziomie europejskim (minimalizacja strat i rozwiązanie sporu). Słabości strategii na poziomie europejskim należy upatrywać w błędnych założeniach i błędnej diagnozie ośrodka decyzyjnego w Polsce co do sytuacji politycznej w Europie oraz co do logiki gry politycznej w UE.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.