Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  archiwum cyfrowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Ucyfrowiony szpital, a co dalej z przechowywaniem obrazów
100%
PL
W dobie ucyfrowienia szpitali, badań pacjentów i całej informacji szpitalnej, gdzie pojemności pojedynczych badań pacjentów wykonanych na nowoczesnym sprzęcie sięga ponad 1 GB, często zadajemy sobie pytanie, gdzie znajduje się złoty środek pomiędzy optymalną infrastrukturą przechowywania danych a wysokością niezbędnych wydatków na tę inwestycję. Zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej, od 2014 r. pełna dokumentacja pacjenta będzie musiała być przechowywana w postaci cyfrowej. Problem polityki przechowywania elektronicznych danych pacjenta i ich dystrybucji w szpitalu dotyczyć będzie zatem wszystkich jednostek służby zdrowia. O ile pojęcie cyfryzacji dokumentacji medycznej jest już coraz bardziej powszechne i zrozumiałe, mamy dostęp do różnych narzędzi oraz procedur, o tyle wiedza o archiwizacji tego typu informacji jest wciąż niewielka. W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytania: Czym różni się polityka przechowywania danych cyfrowych w szpitalu na najbliższą przyszłość od długoterminowej? Jak optymalizować zasoby pamięci masowych w świetle gwałtownego wzrostu danych? Jak zapewnić ich bezpieczeństwo, ale również dostęp – w dowolnym momencie, nawet w dłuższej perspektywie czasu – do informacji dotyczących pacjentów.
PL
Opisano koncepcję elektronicznego archiwum wieczystego, przystosowanego do wiarygodnego przechowywania wielkich wolumenów informacji cyfrowej przez okres kilku pokoleń. Przedstawiono wymagania, które archiwum musi spełniać, i porównano je z problemami typowymi dla baz danych. Opisano koncepcję architektury archiwum opartego na pomyśle tzw. zasobników. Omówiono także zagadnienia przechowywania i udostępniania metadanych.
EN
The paper describes a concept of electronic long-term archive, designed for trustworthy storage of large volumes of digital information for a period of several generations. Requirements for the archive are shown and compared to problems typical for databases. A concept of archive architecture, based on special storage bin, is presented.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.