Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 18

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  agregat chłodniczy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
|
2009
|
tom nr 5
40-42
PL
W niniejszym artykule zostały szczegółowo omówione wszystkie czynności, które należy wykonać, aby poprawnie zamontować i uruchomić agregat chłodniczy. Autor zwrócił uwagę na szereg różnorodnych błędów pojawiających się podczas tych czynności, zarówno ze strony serwisu jak i kienta. Proces doboru agregatu chłodniczego zaczyna się już w fazie negocjacji sprzedaży. Właśnie w tym momencie określane są potrzeby klienta, typ i wielkość urządzenia jak również bardzo ważne - jego usytułowanie. Zaniedbanie tego ostatniego stwierdzenia wiąże się często z dużymi problemami tuż po dostarczeniu agregatu do jego miejsca przeznaczenia. Czasami zdarza się, że nie ma innego wyjścia jak tylko rozebranie agregatu na części i wniesienie go do pomieszczenia.
|
2011
|
tom nr 1-2
76-79
PL
Przy doborze agregatu wody lodowej na potrzeby sezonowych lodowisk powinniśmy mieć na względzie nie tylko wydajność chłodniczą i COP na odpowiednio wysokim poziomie, ale również rodzaj czynnika chłodniczego, który został zastosowany w tym urządzeniu. Ma to duże znaczenie, ponieważ niektóre czynniki mogą okazać się dość kłopotliwe w eksploatacji, a rzeczywiste warunki w jakich agregat będzie pracował, będą odbiegać od zakresu stosowania danego czynnika chłodniczego.
PL
W poniższym artykule omówiono przyczyny i sposoby zapobiegania awariom w agregatach i instalacjach do schładzania wody lodowej.
|
2006
|
tom nr 9
12-13
PL
W poniższym artykule chciałbym ustosunkować się do niektórych aspektów akustyki w systemach wentylacyjno-klimatyzacyjnych oraz zwrócić uwagę na wiele nieprawidłowości w prezentowaniu danych akustycznych przez producentów urządzeń. W systemach klimatyzacyjnych są dwa zasadnicze źródła hałasu: wentylatory central wentylacyjnych oraz agregaty chłodnicze. W poniższym artykule skupię się na tym pierwszym źródle hałasu, a mianowicie sekcjach wentylatorów central.
|
2010
|
tom nr 4
16-22
PL
Artykuł ten stanowi kontynuację cyklu rozpoczętego w nr 10/2009 Ch&K nt. efektywności energetycznej urządzeń oraz tendencji w rozwoju nowoczesnych konstrukcji urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. W poprzednich częściach autor omówił najnowsze osiągnięcia inżynierów w zakresie central wentylacyjno- klimatyzacyjnych. W niniejszej części, poruszone zostały zagadnienia możliwości wykorzystania agregatu chłodniczego o nowoczesnej zasadzie działania. Omawiane rozwiązanie można porównać do systemu z bezpośrednim odparowaniem czynnika procującego ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego i w układzie z odzyskiem ciepła. Opisane poniżej urządzenie pozwala m.in. na jednoczesną pracę systemu opartego na wodzie lodowej w trybie grzania i chłodzenia w tym samym czasie i dla poszczególnych pomieszczeń w budynku.
PL
W niniejszej publikacji zostało omówione zastosowanie innowacyjnych technik chłodniczych, a zwłaszcza chłodziarek absorpcyjnych w przemyśle. Techniki te umożliwiają: wykorzystanie energii odpadowej w układach indywidualnych i sprzężonych, chłodzenie powietrza przed sprężaniem, zarówno wstępne jak i międzystopniowe. Wskazano tutaj także na możliwość chłodniczego odwadniania odpadów.
|
2012
|
tom nr 4
26-32
PL
Data dodania: 23.04.2012 Zachowanie wysokiej sprawności pracy agregatów chłodniczych i klimatyzacyjnych wymaga okresowego oczyszczania powierzchni wymiany ciepła parowników i skraplaczy, a niekiedy całej instalacji. Najłatwiej i najszybciej można to wykonać poprzez ich czyszczenie chemiczne.
|
2008
|
tom nr 9
40-47
PL
W artykule zaprezentowano podstawowe zagadnienia związane z zużyciem energii elektrycznej przez agregaty chłodnicze. Często w wytycznych branżowych w projektach podawanych są różne dane elektryczne, które nie zawsze odpowiadają rzeczywistym warunkom pracy agregatu, bądź nie uwzględniają ich możliwych zmian w trakcie pracy systemu klimatyzacyjnego. Ponadto przedstawiono wzory związane z poborem mocy elektrycznej przez różne komponenty agregatów chłodniczych oraz możliwości zmniejszenia zużycia energii elektrycznej w obecnych konstrukcjach wytwornic wody ziębniczej.
PL
Celem niniejszej publikacji nie jest uwypuklenie wad konstrukcyjnych niektórych rozwiązań producentów, ale uświadomienie zainteresowanym, że nowoczesne budynki o wysokiej klasie również wymagają zastosowania nowoczesnych konstrukcji urządzeń zarówno pod kątem rozwiązań technicznych, jak również zmniejszonego zużycia energii elektrycznej.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.