Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Lata help
Autorzy help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 339

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 17 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Telecommunication
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 17 next fast forward last
XX
Omówiono problem liberalizacji sektora telekomunikacyjnego, stopień wdrożenia Dyrektyw odnoszących się do usług telekomunikacyjnych w poszczególnych państwach członkowskich, regulacje prawne obwiązujące obecnie w sektorze telekomunikacyjnym UE. Artykuł zawiera 2 tabele.
XX
Jest to krótka informacja o priorytetowych zadaniach w dziedzinie telekomunikacji w krajach Unii Europejskiej jak i w 10 krajach kandydujących.
XX
Omówiono konferencje WTO, ktora odbyła sie w grudniu 1996 r. w Singapurze. Autor analizuje korzyści jakie osiągną kraje stowarzyszone z UE po wprowadzeniu liberalizacji w dziedzinie telekomunikacji.
XX
Początek ubiegłego roku przyniósł na niemieckim rynku telekomunikacyjnym prawdziwą rewolucję. Rozpoczął się proces liberalizacji - dotychczasowy monopolista, Deutsche Telekom AG, utracił uprzywilejowaną pozycję.
XX
Przejawiana ostatnio przez firmę Elektrim aktywność w branży telekomunikacyjnej, a także pewne ruchy konsolidacyjne w sektorze telefonii stacjonarnej nasunęły przypuszczenia o złamaniu dotychczasowego monopolu TP SA. Artykuł wyjaśnia bliżej te kwestie, dokonując krótkiego przeglądu największych prywatnych operatorów w tej branży.
XX
Exatel S.A. powstał 1 października 2004 r. w wyniku połączenia Bankowego Przedsiębiorstwa Telekomunikacyjnego "Telbank" S.A. i Telekomunikacji Energetycznej "Tel-Energo"S.A. Jest więc firmą nową, ale mającą kilkunastoletni dorobek. Exatel S.A. legitymuje się dziś posiadaniem drugiej co do wielkości platformy telekomunikacyjnej w kraju.
XX
Omówiono organizowanie usług pocztowych i telekomunikacyjnych w Szczecinie po II wojnie światowej.
XX
Co zrobić, aby pracownicy nie nadużywali służbowych telefonów komórkowych do prywatnych celów? Jak zapanować nad kosztami użytkowania komórek, nie popadając w niebezpieczne skrajności administracyjnych zakazów? Te pytania z pewnością zadawane są w wielu firmach korzystających z dobrodziejstw mobilnej telekomunikacji.
XX
W artykule przedstawiono główne trendy rozwojowe i stan elektronicznych systemów informatycznych na Ukrainie.
EN
In the paper a state and main development trends of the electronic information services in Ukraine have been presented. (original abstract)
XX
Artykuł prezentuje aktualne tendencje na rynkach telekomunikacyjnych w Europie, koncentrując uwagę w szczególności na sytuacji narodowych operatorów telekomunikacyjnych, które tracąc pozycję monopolisty, a chcąc utrzymać dominujący udział na rynku, musieli wprowadzić szereg zmian, przystosowując ich do działań w warunkach konkurencji. Analizie poddano przeobrażenia narodowych operatorów telekomunikacyjnych w Niemczech i w Polsce, tj. w kraju, gdzie nastąpiła pełna liberalizacja sektora telekomunikacyjnego, i w kraju, gdzie proces ten dopiero się rozpoczyna. Celem artykułu jest sformułowanie pewnych wniosków dla Telekomunikacji Polskiej S.A., na podstawie których będzie możliwe określenie kierunków dalszej działalności operatora.
XX
Telefonia komórkowa zmieniła nie tylko sposób komunikowania się Polaków, ale i ich zachowania i kulturę.
XX
Przedstawiono wyniki działalności i pozycję na rynku Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o., operatora sieci Era. Firma ta obchodzi piątą rocznicę istnienia. W ciągu tych lat Polska Telefonia Cyfrowa osiągnęła status największego operatora sieci telefonii komórkowej w tej części Europy.
XX
Przedstawiono wymagania organizacji międzynarodowych (GATS i WTO) odnośnie handlu usługami. Omówiono postanowienia dotyczące usług telekomunikacyjnych do których zaliczono: usługi telefonii głosowej, usługi transmisji danych z komutacją pakietów, usługi transmisji danych z komutacją łączy, usługi telegraficzne, telefaksowe i inne.
XX
Artykuł zawiera charakterystykę usług telekomunikacyjnych oraz omówienie badań empirycznych przeprowadzonych w celu lepszego rozpoznania rynku usług telekomunikacyjnych i sytuacji na nim polskiego konsumenta. Badania przeprowadzono wśród 700 miejskich gospodarstw domowych w 1998 r.
XX
Decyzją Komisji Papierów Wartościowych i Giełd do obrotu publicznego trafiło 1,4 mld akcji Telekomunikacji Polskiej SA o wartości nominalnej 3 zł. Oprócz 25 proc. akcji sprzedawanych wkrótce w ofercie publicznej, pracownicy spółki uzyskają za darmo 15 proc.
XX
Autor twierdzi, iż firmy telefonii komórkowej w mistrzowski sposób dezorientują swoich klientów. Pokrótce charakteryzuje nam jej poszczególnych przedstawicieli na rynku polskim.
XX
Postępująca od kilku lat demonopolizacja polskiego rynku usług telekomunikacyjnych przyniosła już pierwsze efekty. W niektórych regionach państwowy gigant Telekomunikacja Polska SA ma już po kilku konkurentów. Jedną z prężniejszych firm, która za kilka lat jest w stanie zawładnąć około siedmioma procentami rynku usług telefonicznych, jest Pilicka Telefonia SA.
XX
Nieuchronnie zbliża się moment, kiedy w telefonii międzystrefowej obecny monopolista - Telekomunikacja Polska SA - utraci pozycję jedynego operatora w tym sektorze telekomunikacyjnego rynku. Już obecnie są operatorzy dysponujący niezbędną infrastrukturą, upoważniającą, by przypuszczać, iż wystąpią do ministra łączności o koncesje w dziedzinie łączności międzystrefowej. Do takich należy Tel-Energo SA.
XX
Netia jako grupa lokalnych spółek jest największym prywatnym operatorem telekomunikacyjnym w Polsce. Działa w 15 województwach za pośrednictwem spółek operatorskich, które uzyskały licencję na budowę sieci regionalnych.
XX
Formalnie TP SA nie ma już wyłączności na usługi, jednak faktycznie nadal dominuje na rynku, mając grubo ponad 90 procent abonentów i przeszło 95 procent przychodów. Największy prywatny operator to Netia Holdings SA, którego obecny kapitał wynosi ponad 100 mln dolarów.
first rewind previous Strona / 17 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.