Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Taryfa przewozowa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
XX
Celem niniejszej monografii jest przedstawienie problematyki zarządzania cenami transportu miejskiego w kontekście zróżnicowanych czynników wpływających na te ceny, a także scharakteryzowanie nowoczesnych systemów pobierania opłat w miejskim transporcie zbiorowym, w tym też przez pryzmat stwarzanych przez nie możliwości. Problematyka cen miejskiego transportu zbiorowego ma istotny wymiar praktyczny, w tym także społeczny. Ceny miejskiego transportu zbiorowego są stanowione przez organy samorządu gminnego, wpływają na kondycję ekonomiczną podmiotów świadczących usługi przewozowe oraz na wielkość wydatków znacznej części gospodarstw domowych, wreszcie wydatki na publiczne finansowanie transportu zbiorowego stanowią duży odsetek wydatków budżetów gminnych. Chcąc uwzględnić potrzeby wymienionych podmiotów oraz zainteresowanych osób, a też przedstawić prezentowane zagadnienia w sposób pełny i kompleksowy, w miejscach, w których było to konieczne, posiłkowano się wynikami badań, które były już przedmiotem wcześniejszych publikacji autorów. (fragment tekstu)
XX
Główne polskie porty morskie, Gdańsk, Gdynia, Szczecin i Świnoujście, zwane portami o strategicznym znaczeniu dla gospodarki narodowej, działają na podstawie Ustawy z dnia 20 grudnia 1996 r. o portach i przystaniach morskich. (...)Z punktu widzenia obsługi statku, ładunku i pasażerów, zarządy portów świadczą przede wszystkim usługi związane z udostępnianiem infrastruktury i za to pobierają opłaty portowe. (...) Przedmiotem analizy jest polityka taryfowa i pozataryfowa portów, z uwzględnieniem dwóch grup podmiotów: zarządów portów, pobierających opłaty portowe oraz operatorów terminali przeładunkowych. (fragment tekstu)
|
|
nr nr 1
51-59
XX
W ostatnich pięciu latach, pomimo znaczącego spadku przewozów kolejowych w Polsce, zarówno w ruchu towarowym jak i pasażerskim, odnotowano sukcesywny wzrost przychodów PKP. Stało się to możliwie m.in. dzięki kilkakrotnemu wzrostowi taryf przewozowych oraz zmianach w strukturze przewożonych ładunków na korzyść towarów wysokotaryfowych. Nastąpił też wzrost wielkości wykonanej pracy przewozowej.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.