Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Lata help
Autorzy help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 125

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Strategia marki
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
|
2013
|
nr nr 4
90-91
XX
Zarządzanie emocjami i żonglerka symbolami kultury, do których należą same marki, oraz to, z czym się kulturowo kojarzą, wydaje się miękkim, a więc mało kosztownym działaniem, na którym niewiele można stracić, a wiele zyskać. Ot, taka marketingowa biała magia. (fragment tekstu)
XX
Artykuł poświęcony jest analizie znaczenia marki w tworzeniu trwałej przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa. W artykule zastosowano podejście jakościowe, wykorzystując analizę studium przypadku. W różnych koncepcjach odnoszących się do przewagi konkurencyjnej zwraca się uwagę na znaczenie marki, nie wprowadzając jednak rozróżnienia na markę produktu i markę przedsiębiorstwa. W artykule wykazano, że rozróżnienie to jest istotne, bowiem jedynie ta ostatnia może być traktowana jako zasób cenny, rzadki, trudny do imitacji i substytucji, a więc taki, który stanowi źródło trwałej przewagi konkurencyjnej. (abstrakt oryginalny)
EN
The aim of the article is to present the potential of brand for generating sustained competitive advantage. The article examines the differences between corporate brand and product brand and discusses the validity of this two for generating sustained competitive advantage. The author argue that only corporate brand is the resource which possesses four attributes: value, rareness, inability to be imitated and inability to be substituted. It means that only corporate brand could be the source of sustained competitive advantage. Understanding the real sources of sustained competitive advantage is important because firms that enjoy such advantage have a better chance to succeed and survive. (original abstract)
|
2012
|
nr nr 12
23-24
XX
E-kontent musi być praktyczny i przede wszystkim skuteczny. Na samym początku więc sobie określić, co jako marka mamy wartościowego do zaoferowania konsumentowi i co w następstwie może go zainspirować do podjęcia z nią dialogu, a na koniec sprowokować do transakcji. (fragment tekstu)
XX
W artykule przedstawiono nowe spojrzenie na koncepcję rozwijania - oparciu o markę - strategii konkurencyjnej. W spojrzeniu tym wyeksponowano role strategii uczących się konsumentów oraz strategię prowadzących rynek. (abstrakt oryginalny)
EN
This article presents a new concept for developing competitive strategy. The authors compare two different strategies: customer driven and market - driving strategies. Than they explore how market-driving strategies can create competitive advantage. (original abstract)
XX
Wyjaśniono pojęcie strategii, marki oraz strategii marki. Omówiono m.in. strategię budowania marki, strategie marki indywidualnej i rodzinnej, politykę rozszerzenia marki oraz kategorie marek.
EN
The concept of brand may, basically, be analysed in two dimensions. The first relates to functional attributes, i.e. rational advantages connected with using a given product/service. In the second case we enter the emotional sphere, the set of added values, irrational benefits. Therefore a brand can be defined as a product / service which provides functional advantages plus the added ones. While taking up a decision about using a given brand an enterprise should choose one of the strategies referring to a brand, namely the most suitable one for the profile and specific features of performed activities. The article presents a review of selected strategies related to a brand. Special emphasis was laid upon the strategy of an individual or family brand, joined brands and brand extension. Next other approaches towards the problem of building up strategies of a brand were described. The issue of franchising was also discussed and referred to as the way for developing an enterprise by taking advantage of the examined before and reliable brands and solutions. (original abstract)
|
2013
|
nr nr 3
9-11
XX
Storytelling, czyli umiejętność tworzenia angażujących narracji, wykorzystują nie tylko wielkie koncerny i marki z tradycjami. Po ciekawe opowieści sięgają także mniejsze podmioty, próbując stworzyć magię, którą oczarują klienta. (fragment tekstu)
XX
W Polsce można wyróżnić dwa podejścia dotyczące employer brandingu. Oba łączy grupa odbiorców, czyli aktualni i potencjalni pracownicy firmy czy organizacji. Pierwsze, węższe, to takie, które skupia się na działaniach wizerunkowo-rekrutacyjnych. Drugie zaś, szersze, obejmuje całokształt działań zarówno wizerunkowych, jak i rekrutacyjnych, edukacyjnych czy CSR-owych oraz komunikację wewnętrzną. (abstrakt oryginalny)
|
2012
|
nr nr 12
50-51
XX
Pinterest posiada cechy wszystkich dotychczasowych portali społecznościowych: dużą interaktywność, budowanie własnej społeczności oraz możliwości komentowania i lubienia. Pojawiło się zatem pytanie, czy Pinterest, podobnie jak Facebook, jest dobrym kanałem komunikacyjnym dla marki, narzędziem do budowania wizerunku i tworzenia społeczności wiernych fanów wokół produktów? Wiele wskazuje na to, że tak. (fragment tekstu)
XX
Kreowanie marki miasta, regionu, kraju wydaje się szczególnie zasadne w gospodarce globalnej. Ma ono przynieść wymierne korzyści ekonomiczne, w tym poprawę jakości życia mieszkańców. Artykuł przedstawia założenia projektu Strategii zarządzania marką Łódź i jego powiązania z najważniejszymi dokumentami strategicznymi dotyczącymi rozwoju Łodzi. Według autorów projektu realizacja ich pomysłów ma w przyszłości doprowadzić miasto do zajęcia unikatowej pozycji na percepcyjnej mapie Polski i innych części świata. (abstrakt oryginalny)
EN
Creating city, region and country brand seems to be particularly legitimate in global economy. It is supposed to bring notable economic benefits, including the improvement of quality of life for inhabitants. The paper presents basic premises of "Brand strategy and its promotion for Łódź in years 2010-2016" and its relations to other strategic documents. The author tries to pay readers' attention to the fact that Łódź is the city with the brand strategy but without basic development strategy. (original abstract)
XX
Strategia, podobnie jak filozofia, to poszukiwanie i rozumienie sensów, natomiast kreacja ubiera sensy w symbole i znaczenia. Strategia służy procesowi kreacji, jednak pod względem zarządzania oba procesy w zasadzie niczym się nie różnią. W artykule poruszono zagadnienia związane z generowaniem pomysłów i dochodzeniem do tzw. Big Idea.
XX
Przedsiębiorstwa, które chcą osiągnąć przewagę rynkową, muszą nie tylko promować swoje produkty, ale również zadbać o promocję za pomocą technologii informatycznych. Opracowanie ma uświadomić przedsiębiorstwom konieczność wdrażania nowych technologii w zakresie kreacji marki. Każde przedsiębiorstwo chce, by znaleźć swoje miejsce w świadomości klientów i zdobyć ich zaufanie, aby pracownicy identyfikowali się z tym, czym jest, co robi, dokąd zmierza. Marzenia szybko mogą znaleźć spełnienie, jeśli zadba się o utworzenie wyraźnego, spójnego i pozytywnego wizerunku na rynku. Marki są podmiotami złożonymi, jednak mogą zostać uproszczone do poziomu, w którym zostają uznane za wiązki wartości funkcjonalnych i emocjonalnych. Utrzymanie przewagi danej marki na globalnym rynku konkurencji jest jednym z celów stawianych menedżerom, ale wobec szybkiego rozwoju wybierze firmę, która wykona dla niego daną usługę - może to być doświadczenie firmy, ale bardzo często jest to właśnie logo czy jakieś hasło ze sloganem reklamowym pojawiające się razem z logo w materiałach reklamowych. (fragment tekstu)
|
2012
|
nr nr 12
13-14
XX
Gratyfikacja może być użytecznym narzędziem dla małych, jak i dużych firm, ale przed jej wdrożeniem należy dokładnie zapoznać się z możliwościami i ograniczeniami danego biznesu. (fragment tekstu)
|
2012
|
nr nr 12
20-22
XX
Słabe, niedbałe treści są jedną z największych bolączek dzisiejszego internetu. Tymczasem internauci korzystają z tego medium praktycznie wyłącznie po to, by odnajdować treści. Na tym paradoksie tracą wszyscy - od użytkowników do twórców. W końcu jednak zaczynają być doceniane metody i narzędzia, które pozwalają załatać tę dziurę. (fragment tekstu)
|
2013
|
nr nr 4
29-31
XX
Nadal często okazuje się, że w kluczowym punkcie styku klienta z marką, czyli w sklepie, zawodzi relacja sprzedawca-kupujący. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ wartość dodana marki coraz częściej postrzegana jest w kontekście wartości niematerialnej, a nie specjalnych korzyści, za które klienci często nie chcą dodatkowo płacić. (fragment tekstu)
|
2013
|
nr nr 4
57-59
XX
Już od niemowlęctwa dziewczynki żywiej reagują na zdjęcia pojedynczych osób, a chłopcy na grup ludzi. Tak pierwotnych odruchów nie sposób pominąć. Lojalność kobiet i mężczyzn jest z natury różna. (fragment tekstu)
|
2013
|
nr nr 4
76-77
XX
Nadchodzi ogromna zmiana w ekonomii światowej. Wschodzące rynki będą zaopatrywać siebie wzajemnie w produkty i usługi do tej pory pochodzące głównie z państw rozwiniętych. (fragment tekstu)
|
2013
|
nr nr 4
6-8
XX
Prezentacja nowych trendów. Po kilku godzinach, wydawałoby się bardzo produktywnej dyskusji, pada pytanie: A skąd wiemy, czy to są trendy? A może tylko moda? Może za chwilę minie? Przecież nie możemy planować strategii całej firmy, bazując na czymś tak nietrwałym i przemijającym jak moda... Moda czy trend? Przeminie czy zmieni świat? Jak przeminie, to kiedy? A jak zmieni, to jak bardzo? (fragment tekstu)
|
2013
|
nr nr 5
20-22
XX
Ze względu na wysoki stopień interakcji z klientem storytelling jest ciekawym narzędziem, wartym uwagi w codziennej pracy. W ten sposób marka ma szansę stać się bliską sercu swych konsumentów, nabrać ludzkich cech. (fragment tekstu)
|
2013
|
nr nr 5
9-11
XX
"Vintage", "retro", "oldskul" to hasła, które rozpalają wyobraźnię marketerów. Tendencja do ubarwiania produktów, usług i komunikacji odcieniami retro nie słabnie. Skąd wzięła się moda na odwołania do przeszłości? Kim są konsumenci poszukujący tego typu ofert?(fragment tekstu)
|
2013
|
nr nr 4
12-14
XX
Przez ostatnie lata w myśleniu o marketingu narosło wiele negatywnych stereotypów, m. in. dotyczących nieadekwatności efektów w stosunku do ponoszonych kosztów. Szacowanie rentowności inwestycji w działania marketingowe staje się dziś w wielu firmach oczywistym priorytetem. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.