Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Social function of the enterprise
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
|
|
nr nr 1
21-24
XX
Pracodawca, który tworzy zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, powinien wydawać jego środki zgodnie z ustawą o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Od 1994 r. jest to opatrzone sankcją zwrotu funduszowi środków wydatkowanych niezgodnie z jej przepisami. Przesłanki i zakres tego zwrotu są interpretowane niejednolicie. Sprawa ta budzi spory, zwłaszcza jeżeli istnieje konflikt pomiędzy związkami zawodowymi a pracodawcą. (abstrakt oryginalny)
EN
The 1994 Law on the Undertaking Social Fund provides for the obligation of an employer to reimburse the expenses of the Fund that were laid out unlawfully. "Unlawfully" means contrary to the Law and not to the By-laws of the Fund as the Supreme Court judged. Contrary to the Law are Social Fund benefits that do not observe the social target of the Fund (for example representation expenses) or are provided to workers regardless of their personal and family situation. In the second case the employer is obliged to reimburse only this part of Social Fund expenses that is granted to well-situated workers. (original abstract)
|
|
nr nr 3
24-27
XX
Zaprezentowano jak dopasowywać produkty ubezpieczeniowe adekwatnie do potrzeb firmy i pracowników. Odpowiedziano na pytanie, co motywuje pracodawcę do zakupu ubezpieczenia, jak działa miechanizm ubezpieczenia, oraz jakie jest ryzyko, czyli potrzeba ubezpieczania się.
|
|
nr nr 9
26-29
XX
Jednym z celów transformacji jest zbudowanie nowoczesnej gospodarki, co oznacza (poza istotnymi zmianami jej struktury) nasycenie jej nowoczesnymi zakładami pracy. Jednak wraz z nowymi technikami i technologiami nie szła w parze znowelizowana, właściwa polityka społeczna w przedsiębiorstwach. Intensywność działalności socjalnej i jej struktura przedmiotowa nadal jest bardzo zróżnicowana w zależności od indywidualnych cech danej firmy i jej sytuacji finansowej.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.