Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Lata help
Autorzy help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 102

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Smelting industry
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
XX
W ramach analizy przystosowania polskiego hutnictwa do standardów Unii Europejskiej przedstawiono programy restrukturyzacyjne hutnictwa do połowy 1998 roku, Rządowy Program restrukturyzacji przemysłu żelaza w Polsce. Omówiono też stanowisko Unii Europejskiej wobec procesów i programów restrukturyzacyjnych polskiego hutnictwa żelaza i stali.
XX
Polskie hutnictwo weszło w lata 90. nie przygotowane do gospodarki rynkowej, mało konkurencyjne, z niezwykle silnie rozbudowaną częścią surowcową. O tym, że ta branża gospodarki wymaga pilnej sanacji, wiedziano od dawna i powstawały kolejne programy, spośród których warto przywoływać projekt opracowany przez konsorcjum kanadyjskie.
XX
Artykuł omawia restrukturyzację organizacyjną, finansową, zatrudnienia i majątkową przeprowadzoną przez nowy zarząd HTS SA.
XX
Artykuł omawia zmiany jakie zaszły w Hucie im. Tadeusza Sendzimira w ciągu ostatniego półtora roku. Zmiany te pozwoliły na odgonienie widma upadłości i na uplasowanie się na pozycji lidera w hutniczej branży.
XX
Polski przemysł hutniczy wydaje się wychodzić z zapaści. W roku ubiegłym odnotował zyski - po raz pierwszy od upadku komunizmu. Jest to efektem restrukturyzacji sektora przy jednoczesnej poprawie koniunktury na światowym rynku stali.
EN
The Polish steel sector seems to have climbed out of its slump. The sector last year recorded its first profits since the fall of comunism, which is the result of the benefits of restructuring coinciding with a global steel-market upturn.
XX
Autorka podejmuje problem niejasnej przyszłości hutnictwa w Polsce. Strategia restrukturyzacji i rozwoju polskiego hutnictwa przyjęta przez rząd 30 czerwca 1998 r. wymaga poprawy i aktualizacji. Nieoficjalnie wiadomo, że przewiduje on utworzenie spółki Polskie Huty Stali SA.
XX
Artykuł omawia program rozwoju i restrukturyzacji Huty Katowice SA oraz plany restrukturyzacyjne w latach 2001-2005, które dotyczą działalności inwestycyjnej, operacyjnej i finansowej. W tabeli przedstawiono największych dostawców i odbiorców Huty oraz redukcje kosztów w latach 1998 i 1999.
XX
Patowa sytuacja w polskim hutnictwie czeka na rozwiązanie. Rząd przygotowuje nowy, kosztowny program zmian w branży. Ale jego wprowadzenie w życie zależy od Komisji Europejskiej, która do tej pory nie pozwalała na pomoc hutnictwu ze strony państwa. Nowy program restrukturyzacji zakłada m.in. konsolidację czterech największych polskich hut: Katowice, Florian, Cedler i Sendzimira i ich łączną sprzedaż inwestorowi branżowemu, zmniejszenie zatrudnienia o 30 tys.osób do 2003 roku oraz wydanie 2.5 mld zł na modernizację
XX
Praca ma charakter teoretyczno-praktyczny. Do opracowania teoretycznej części publikacji wykorzystano krajową i zagraniczną literaturę poświęconą zagadnieniom restrukturyzacji przedsiębiorstw. W części praktycznej scharakteryzowano poszczególne etapy restrukturyzacji hutnictwa w Polsce. Dla potrzeb opracowania skorzystano z rządowych raportów oceny restrukturyzacji hutnictwa żelaza i stali oraz opracowań Hutniczej Izby Przemysłowo Handlowej i Głównego Urzędu Statystycznego. (fragment tekstu)
XX
Amerykański koncern hutniczy Nucor zamierza na podstawie kodeksu handlowego USA zaprotestować przeciw restrukturyzacji polskiego hutnictwa. Zdaniem autora artykułu nie wynikają z tego jakieś realne zagrożenia dla polskiego hutnictwa. Protest ten jest jednak dowodem, że w sprawie hutnictwa coś drgnęło. Restrukturyzacja finansowa jest praktycznie rozpoczęta. Krytycznie odniesiono się do programu restrukturyzacji opracowanego przez Edwarda Nowaka, wiceministra gospodarki rządu Jerzego Buzka.
XX
Podkreślono, że nie zrealizowano programu naprawczego polskiego hutnictwa. Nie udało się również znaleźć inwestorów strategicznych dla hut. Omówiono problemy, z jakimi boryka się największy producent stali w Polsce - Huta Katowice.
XX
Celem "Programu restrukturyzacji przemysły hutnictwa żelaza i stali w Polsce" jest stworzenie z hutnictwa nowoczesnego, wewnętrznie dopełniającego się sektora, który mógłby podjąć skuteczną konkurencję z producentami zagranicznymi w warunkach otwartego rynku.
XX
Polskie hutnictwo ma być pod naciskiem Unii poddane gruntownej przebudowie i sprywatyzowane. Waży się przyszłość 80 tys. ludzi zatrudnionych jeszcze w polskich hutach, z których połowa będzie musiała odejść.
XX
Omówione zostały następujące zagadnienia: pomoc państwa dla sektora stalowego w UE, restrukturyzacja hutnictwa żelaza i stali w krajach członkowskich Unii Europejskiej, także Polsce. Wsparcie programów restrukturyzacji sektora stalowego Europy Środkowej i Wschodniej przez Wspólnotę.
XX
Materiał w formie wywiadu z prezesem zarządu Huty im. Tadeusza Sendzimira charakteryzujący hutę od strony ekonomiczno-finansowej, technologicznej a także realizacji planów modernizacyjno-restrukturyzacyjnych w dobie przystąpienia Polski do struktur zachodnich.
XX
W niniejszym artykule uwypuklono aspekt wywierania wpływu na zachowania pracowników pionów handlowo-usługowych przedsiębiorstw. Warto zauważyć, że postawy i zachowania pracownika, leżące u podstaw współpracy z klientem, przyczyniają się do podniesienia jakości obsługi. Ukazano spojrzenie systemowe na proces obsługi klienta.
XX
Niniejszy artykuł jest próbą identyfikacji kluczowych założeń bechmarkingu hutniczego. Zaprezentowano cele, rodzaje i fazy benchmarkignu. Ukazano specyfikę benchmarkingu hutniczego. Przedstawiono także studium przypadku na temat programu benchmarkingowego w przedsiębiorstwie hutniczym ArcelorMittal.
XX
W artykule przedstawiono wybrane zagadnienia oceny poziomu zadowolenia klienta z nabytych dóbr i usług na przykładzie przedsiębiorstwa hutniczego. Analizując system oceny satysfakcji klientów w przedsiębiorstwie ArcelorMittal Poland scharakteryzowano: zagadnienia procesowego funkcjonowania przedsiębiorstwa w odniesieniu do potrzeb i oczekiwań klientów (ujęcie schematyczne), opisano specyfikę pomiarów jakości dokonywanych przez producenta i klienta oraz przytoczono stosowane wskaźniki pomiaru jakości w analizowanym przedsiębiorstwie, zestawiając uzyskane wyniki poziomu satysfakcji klientów za lata 2007-2012. (abstrakt oryginalny)
EN
Some problems of customer's satisfaction during goods and services purchases based on the example of metallurgical company were presented. Analysing of customer's research system in ArcelorMittal Company such problems were characterized: scheme of processes map according to customers needs, measurement of quality by producer and customer (characteristic features) and some indexes of quality. Moreover results of customer's research in analyzed company (period 2007-2012) were presented. (original abstract)
XX
Artykuł prezentuje założenia koncepcji budowania świadomości bezpieczeństwa i higieny pracy wśród pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwie hutniczym. Układ artykułu jest trzyczęściowy. Pierwsza część prezentuje ogólne zagadnienia dotyczące kwestii tworzenia nowej świadomości bezpiecznej pracy, druga - kontrowersje dotyczące terminologii "zarządzania świadomością" oraz istotę przedmiotowej koncepcji. W trzeciej scharakteryzowano założenia programowe budowania świadomości bezpieczeństwa pracy w ArcelorMittal Poland S.A. oraz przedstawiono wyniki przeprowadzonych w tym przedsiębiorstwie badań, weryfikując przy tym postawioną hipotezę badawczą. (abstrakt oryginalny)
EN
This paper presents the assumptions behind the concept of building an occupational health and safety awareness among workers employed in a metallurgical company. The article is made up of three parts. The first section presents general questions relating to matters of creating a new work safety concept. The second looks at controversies surrounding the phrase awareness management as well as the essence of the concept itself. The third part characterizes program assumptions for building a work safety awareness at ArcelorMittal Poland S.A. and presents the results of research conducted at the company verifying the research hypothesis. (original abstract)
XX
Po zakończeniu procesu restrukturyzacji sektora hutniczego w Polsce przedsiębiorstwa wprowadziły benchmarking w celu udoskonalenia poszczególnych obszarów działalności. (abstrakt oryginalny)
EN
Following restructuring processes in Polish steel industry, steel manufacturer started to introduce benchmarking in order to advance particular areas of operations. As described in the article, new methods, and measurements of the process have been developed. (original abstract)
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.