Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 16

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Rynek oponiarski
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
XX
Artykuł charakteryzuje polski rynek oponiarski. Autorzy charakteryzują głównych graczy działających na tym rynku - są to firmy skupione wokół : Grupy Goodyear i Grupy Michelin.
XX
Rynek ogumienia zimowego tworzą potentaci krajowi i importerzy, którzy ostro rywalizują o klienta. Jest to rynek wschodzący, o bardzo dobrych perspektywach rozwoju, choć uzależniony od aury. Ale ta od paru lat nie zawodzi producentów i importerów opon zimowych. Cechą tego rynku jest m.in. dominacja krajowych producentów ogumienia.
XX
Analiza ekonomiczno-finansowa głównych dostawców opon na rynek krajowy: przedsiębiorstw "Dębica" i "Stomil Olsztyn". Wybrane wskaźniki finansowe, notowania giełdowe i struktura obu firm.
XX
Polska branża oponiarska rozwija się dynamicznie od początku lat 90-tych, średnioroczne zaś tempo wzrostu krajowej produkcji opon w tym okresie sięgało ponad 20 procent Według ekspertów nawet obecna dekoniunktura na rynku motoryzacyjnym na powinna zbytnio tej branży zaszkodzić.
XX
Chociaż rosyjski przemysł oponiarski znajduje się w rękach krajowych gigantów, nie oprze się jednak zachodnim konkurentom, oferującym lepsze jakościowo opony za atrakcyjną cenę. Wyścig trwa nie tylko w sektorze produkcji, ale też w rozwoju sieci dystrybucji.
6
63%
XX
Według najnowszych danych Europoolu, w 2001 r. na obszarze 15 krajów UE oraz Norwegii i Szwajcarii sprzedano na rynku wymiany 163,6 mln opon, zaledwie o 0,9 procent więcej niż rok wcześniej. Łączna wartość wytworzonych w krajach zachodnioeuropejskich opon sięgnęła 20 mld euro. Zdecydowanie najbardziej zwiększyła się sprzedaż opon do pojazdów terenowych.
XX
Wypadki spowodowane wadliwymi oponami japońskiego koncernu Bridgestone, właściciela marki Firestone, poważnie nadwerężyły wizerunek firmy na rynku amerykańskim. Opisano działania podjęte przez koncern w celu odbudowania pozycji firmy. Fabryka w Poznaniu ma pomóc wzmocnić pozycję tego koncernu na rynku europejskim.
XX
Omówiono przemiany na rynku oponiarskim. Konkurują na nim dwie fabryki: Dębica przejęta przez koncern Goodyear Tire & Rubber Company oraz Stomil Olsztyn należący do francuskiej Compagnie Financiere Michelin.
XX
W rosyjskiej branży oponiarskiej trwa proces konsolidacji, który ma wspomóc inwestycje, ułatwić zdobywanie surowców, redukcję kosztów produkcji oraz prowadzenie skutecznej polityki marketingowej. Konsolidacja ma na celu nie tylko łączenie się producentów i dostawców surowców, lecz także pozyskanie inwestorów finansowych.
Gospodarka
|
1997
|
nr nr 46
14-17
XX
Sytuacja na polskim rynku motoryzacyjnym, w tym na rynku ogumienia samochodowego rozwija się dość pomyślnie. Krajowy rynek oponiarski, reprezentowany głównie przez znane i cenione w kraju i zagranicą firmy takie jak "Dębica" i "Stomil Olsztyn" musi jednak liczyć się z konkurencją zachodnią, zwłaszcza wobec perspektywy wejścia Polski do struktur europejskich.
XX
Celem metod pomiaru łącznego oddziaływania zmiennych jest określenie łącznego wpływu dwóch lub więcej nominalnych zmiennych niezależnych na zmienną zależną mierzoną na skali porządkowej, przedziałowej lub ilorazowej. Wybór skali pomiaru dla zmiennej zależnej determinuje wybór metody estymacji. Rozróżnia się metryczne procedury estymacji dla zmiennej zależnej mierzonej na skali przedziałowej lub ilorazowej (np. metodę najmniejszych kwadratów ze zmiennymi zerojedynkowymi) oraz niemetryczne procedury estymacji dla zmiennej zależnej mierzonej na skali porządkowej (np. monofoniczną analizę wariancji). W zastosowaniach marketingowych procedury te służą do pomiaru preferencji konsumentów względem produktów opisanych wieloma charakterystykami (zmiennymi). (fragment tekstu)
EN
The paper presents methodological aspects of conjoint measurement and applications of the method in marketing data analysis. In the final part of the paper a numerical example of metric conjoint analysis is discussed. We consider a situation in which a manufacturer of steel-belted replacement tires is interested in measuring consumers' trade-offs among the four attributes. (original abstract)
XX
Spowolnienie tempa wzrostu gospodarczego we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej oraz zmniejszenie popytu na samochody odbiło się negatywnie na sytuacji producentów opon. W roku 2001 na obszarze 15 krajów UE oraz Norwegii i Szwajcarii sprzedano 163,6 mln opon.
XX
Aktualna sytuacja w branży oponiarskiej w kraju przedstawia się pomyślnie. Nie zaszkodziło jej nawet załamanie się rynku samochodowego, zaś osłabienie złotego wpłynęło korzystnie na rozwój sektora. Najważniejszym miejscem zakupu opon są specjalistyczne warsztaty. W roku 2001 przypadało na nie 89 procent sprzedaży. Na dalszym miejscu uplasowały się salony samochodowe i supermarkety.
XX
Na krajowym rynku opon w pierwszym półroczu br. odnotowano wyraźne ożywienie. Jednakże ich sprzedaż jest dwukrotnie mniejsza, niż wynika to z faktycznych potrzeb, struktura asortymentowa zaś nienowoczesna. Nadzieja na polepszenie tej sytuacji tkwi w nadchodzącym niebawem przedziale czasowym, kiedy posiadacze samochodów kupowanych w okresie hossy (1997-99), będą musieli masowo wymieniać opony.
XX
Wartość światowego rynku opon to około 70 mld USD. Od dłuższego czasu jedną z bardziej charakterystycznych jego cech jest silna koncentracja produkcji. Zaledwie pół tuzina czołowych firm tego sektora wytwarza 70 procent globalnej produkcji opon. Ostatnią spektakularną fuzją w światowym przemyśle oponiarskim był alians amerykańskiego koncernu Goodyear z japońskim Sumitomo Rubber Industries.
XX
Omówiono sytuację na polskim rynku oponiarskim. Dominują na nim dwie firmy: Dębica i Stomil Olsztyn. Przedstawiono stabilną sytuację firmy w Dębicy. Podkreślono znaczenie jej inwestora strategicznego czyli amerykańskiego koncernu Goodyear Tire & Rubber Company.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.