Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Lata help
Autorzy help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 299

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 15 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Rynek dóbr przemysłowych
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 15 next fast forward last
XX
Wyniki finansowe za pierwsze dwa miesiące br. efektu połączenia firm Polifarb Cieszyn i Polifarb Wrocław nie były najlepsze. Nastąpił wzrost kosztów na skutek zgrania dwóch odrębnych i w znacznym stopniu pokrywających się systemów dystrybucji a także koszty administrowania organizmu składającego się z dwóch oddalonych od siebie zakładów. W następnym miesiącu jednak fuzja zaczęła działać.
XX
Rok 2000 był korzystny dla producentów zegarków w świecie. Według szacunków produkcja gotowych zegarków, mechanizmów napędzających oraz innych części wyniosła 1,5 mld sztuk i była warta 18-20 mld franków szwajcarskich. Sami szwajcarscy producenci zarobili ponad połowę tej sumy.
XX
Pomimo dynamicznie rozwijającego się rynku usług teleinformatycznych, tradycyjne urządzenia służące do przesyłania informacji, jakim są faksy, zupełnie się dobrze sprzedają na rynku polskim. Prawie wszystkie znane światowe firmy działające w Polsce i oferujące elektroniczny sprzęt biurowy mają także takie urządzenia w swoich ofertach handlowych.
XX
Przemysł chemiczny osiągnął w roku 2000 wyniki lepsze od przeciętnych uzyskanych przez cały przemysł krajowy. Wskaźnik wzrostu wartości produkcji tego przemysłu był wyższy niż w przemyśle maszynowym, spożywczym, odzieżowym i meblowym.
XX
Opracowanie omawia istotę i podstawowe warianty strategii konkurencji w handlu. Przedstawiono uwarunkowania wyboru strategii konkurencji przez pośrednika handlowego na ryku przemysłowym oraz dokonano przeglądu koncepcji budowania strategii konkurencji.
EN
The article presents the conditions of choosing a competitive strategy by industrial market wholesalers. The first part includes the literature review of competitive strategies schools, the second - introduces the major competitive strategies used by industrial market wholesalers. In the third part the author makes an attempt to identify the conditions of choosing a competitive strategy.(original abstract)
XX
Celem opracowania jest ukazanie wybranych aspektów marketingowych sprzedaży mebli produkowanych w Polsce na rynku niemieckim. Autor przedstawia główne stymulatory i hamulce tego eksportu, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów dystrybucji i logistyki tych wyrobów.
XX
W Polsce zarejestrowanych jest ponad 100 tysięcy myśliwych. Łowiectwo nie ogranicza się jedynie do odstrzału zwierzyny łownej, ale jest powiązane z wypełnieniem rytuałów myśliwskich, ochroną przyrody oraz pracą na rzecz gospodarki łowieckiej. Zostać myśliwym nie jest łatwo, ale mimo niemałej liczby myśliwych rynek sprzętu dla nich uważa się za chimeryczny. Chroni go wysokie cło oraz podatek akcyzowy na broń, co czyni ją towarem luksusowym. Dlatego tylko niewielki odsetek myśliwych w Polsce dokonuje systematycznych zakupów nowinek sprzętowych.
XX
Polski rynek wędkarski zaskakuje swoją różnorodnością i wyrafinowaniem. Począwszy od 1990 r. corocznie podwaja się w tej branży obroty. Do 2000 r. przemysł ten ma szansę sięgnąć pułapu 240-250 mln USD. Polskie wędkarstwo nie ma więc już kompleksów "biedniejszego kuzyna" Europy, a polski rynek wędkarski znajduje się już w europejskiej czołówce.
XX
Artykuł analizuje pracę spółki Atlas, jej system dystrybucji, marketing, pozycję na rynku.
|
2010
|
nr nr 139
116-133
XX
Pokazano stopień powiązania gospodarek w zakresie wymiany handlowej. Dokonano próby analizy charakteru struktury wymiany handlowej krajów odniesienia z partnerami w poszczególnych częściach świata. Uwzględniono klasyfikację ONZ i dane z bazy OECD STAN.
EN
In the article was conducted an analysis of the character of trade shares between reference countries and their partners in various parts (regions) of the world (regarding to the UN classification and OECD STAN database). Tables with trade shares in manufacturing between reference countries and their partners were the source of information - „maps" of flows' preparation made possible to draw conclusions using large database. (original abstract)
XX
Rynek armatury sanitarnej do 1997 r. rozwijał się pomyślnie. Rok później było widać pierwsze symptomy zmian, w 1999 r. może niestety nastąpić gwałtowny spadek popytu. Dopóki polscy producenci nie zaczną ulepszać technologii swych produktów, rynek ten może przegrać z podobnymi artykułami sprowadzanymi przez zagraniczne firmy z Europy Zachodniej.
XX
Uczestnikami rynku dóbr przemysłowych są jednostki organizacyjne (przedsiębiorstwa i instytucje) kupujące dobra i usługi przemysłowe w celu ich dalszego przetworzenia na inne dobra lub w celu ich odsprzedaży. Efektywne zarządzanie procesem zakupu w przedsiębiorstwie stanowi centralne zagadnienie marketingu dóbr przemysłowych, prowadzi bowiem do minimalizacji kosztów przy wzroście wydajności pracy i poziomu produkcji. O wadze zakupu przemysłowego świadczy coraz większe zainteresowanie tematyką efektywnego zarządzania zakupami. Przedsiębiorstwa prowadzące politykę obniżania kosztów poprzez efektywniejsze decyzje zaopatrzeniowe muszą w zależności od rodzaju transakcji, klasy zakupu i fazy procesu, optymalnie kształtować proces zakupu i sprzedaży. Coraz większe znaczenie zdobywa umiejętne włączenie partnera transakcji w tworzenie rozwiązania problemu. Marketing partnerski udowadnia, że relacje między dostawcami a nabywcami odgrywają ważną rolę nie tylko w procesie zaopatrzenia, ale w powodzeniu całej strategii rynkowej przedsiębiorstwa. Partnerstwo staje się środkiem osiągnięcia celu i misji przedsiębiorstwa. (abstrakt oryginalny)
XX
W ciągu minionej dekady nastąpiły istotne przetasowania wśród największych producentów maszyn budowlanych. Na pierwsze miejsce awansowały USA, trzecie zajmuje Japonia, natomiast drugie - kraje UE, wśród których prymat wiodą Niemcy i Wielka Brytania.
XX
Udział przemysłu chemicznego w sprzedaży całego przemysłu uważany jest za jeden z mierników rozwoju gospodarczego, wiele zaś gałęzi chemii - za niosące postęp techniczny. Polski przemysł chemiczny jest sprywatyzowany w około 3/4. Jednak firmy państwowe, które legitymują się największym potencjałem produkcyjnym dają blisko 50 procent łącznej wartości sprzedaży przemysłu.
|
2004
|
nr nr 10
19-22
XX
Na początku lat 90. XX w. rozpoczął się w Polsce proces transformacji systemu społeczno-ekonomicznego. Jednocześnie przekształcenia objęły całą gospodarkę i wraz z nią również sektor dóbr przemysłowych. Procesy transformacyjne spowodowały, że rynek stał się weryfikatorem działalności gospodarczej. Zmieniły się przedsiębiorstwa przemysłowe i zasady ich funkcjonowania, a w ślad za tym istotnemu przewartościowaniu uległo podejście do obsługi rynków docelowych. Działalność marketingową można zatem rozpatrywać jako wiązkę procesów decyzyjnych, wykonawczych i kontrolnych, wplecionych w ciągły proces funkcjonowania przedsiębiorstwa, zwanych strategicznym planowaniem marketingowym. Podejście to umożliwia analizowanie przebiegu zarządzania marketingiem jako ciągu zachodzących na siebie kolejnych faz tego procesu. Dokonujące się zmiany systemowe podniosły w istotny sposób rangę pracy służb marketingowych, jak również podwyższyły wymagania stawiane menedżerom marketingu dóbr przemysłowych. Kluczowym zagadnieniem stało się sprawne i właściwe organizowanie procesów strategicznego planowania marketingowego. (abstrakt oryginalny)
XX
W niniejszym artykule przedstawiono pojęcie tożsamości i wizerunku firmy. Omówiono kierunki budowania tożsamości firmy na rynku dóbr produkcyjnych, cele oferowania wysokiej jakości technicznej, warunków finansowo-logistycznych, standaryzacji organizacyjnej, usług serwisowych, rozwoju partnerskich relacji z klientami i innymi interesariuszami oraz działań promocyjnych i marki.
XX
Artykuł ma na celu przedstawienie procesu komunikacji między organizacjami na rynku dóbr przemysłowych. Autor omówił modele decyzji zakupu przemysłowego, ze szczególnym wskazaniem na model Lashwella. Model ten pozwala połączyć proces komunikacji rynkowej z marketingiem przemysłowym.
EN
The purpose of this article was a presentation of communication process between organisation on the industrial goods market. Several models of the market communication were presented. The market communication between organisations has the special meaning in promotion activities of selling companies. An adequate compositions, in the right time trough most efficient channel of the market communication to the right persons in the buying organisations seems to be the key to success of the business. (original abstract)
XX
Po zakończeniu modernizacji i uruchomieniu trzeciej linii produkcyjnej Barlinek SA będzie produkował prawie 4 mln m2 deski barlineckiej rocznie. Firma wejdzie wtedy do grona największych producentów podłóg drewnianych na świecie.
XX
Przedstawiono Grupę Atlas, która jest liderem na rynku chemii budowlanej w Polsce, znajdują się na trzecim miejscu wśród europejskich producentów suchych mieszanek cementowych. Jako jedyna w branży posiada Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2000. Wyniki Grupy Atlas plasują ją w gronie najlepiej zarządzanych polskich przedsiębiorstw.
XX
Celem autorki było przedstawienie motywacji, jakie towarzyszą nawiązywaniu i podtrzymywaniu kontaktów handlowych między nabywcą a sprzedawcą. Autorka skoncentrowała się na tych etapach, w których tworzy się i pogłębia zaufanie między stronami uczestniczącymi w wymianie, tak istotne do podtrzymywania długoterminowych relacji partnerskich. W każdym z tych etapów poszukiwała skutecznych strategii sprzedaży, które pozwoliłyby na zacieśnianie więzi między sprzedającymi i kupującymi. Aby relacje między partnerami odnosiły sukces, ich uczestnicy powinni postrzegać je nie jako techniki marketingu i zakupu, ale jako prawdziwy paradygmat prowadzenia interesów, opartych na wzajemnym zaufaniu, zaangażowaniu i partnerstwie strategicznym.
EN
The goal of this article is to present motivation of establishing and keeping up trade contacts between purchaser and salesman. The author concentrates on stages of creation and development of confidence between partners. For better relations between partners they should perceived these relations as a paradigm of running business, based on trust, involvement and strategic partnership. (MP)
first rewind previous Strona / 15 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.