Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Restructuring of food industry
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
|
1998
|
nr nr 15
14-17
XX
System rynkowy, a szczególnie zniesienie gospodarki niedoborów i osiągnięcie równowagi na rynku żywnościowym, spowodowały szybkie przekształcenia przetwórstwa spożywczego. Stanęło ono przed problemem konkurencji o nabywcę.
XX
W warunkach przechodzenia do gospodarki rynkowej ważnym zagadnieniem badawczym jest problematyka funkcjonowania zakładów przemysłu rolno-spożywczego, będących elementem bardziej złożonej całości, jaką jest gospodarka żywnościowa. Przemysł rolno-spożywczy pozostaje w niej ważnym ogniwem integrującym produkcję rolniczą i konsumpcję. Wobec powszechności występowania przedsiębiorstw przemysłu spożywczego w strukturze przestrzennej gospodarki narodowej przemysł ten powinien być ważnym ogniwem wzrostu i modernizacji struktur regionalnych, zwłaszcza obszarów rolniczych. W obrębie tego przemysłu istotne znaczenie ma branża mięsna, której wartość produkcji sprzedanej w 1998r. stanowiła ok. 23% produkcji całego działu artykułów spożywczych i napojów oraz która zatrudniała ok. 25% osób pracujących w tym dziale przemysłu. W świetle powyższych przesłanek przedmiotem rozważań będzie proces restrukturyzacji Zakładów Mięsnych "Nisko" S.A. na tle zmian w przemyśle mięsnym w Polsce. Podjęto próbę odpowiedzi na pytanie czy właściwie przeprowadzony proces przystosowania przedsiębiorstwa do reguł gospodarki rynkowej może być czynnikiem aktywizacji rolniczej produkcji zwierzęcej w północnej części województwa podkarpackiego i tym samym rozwoju całego, zagrożonego poważnymi problemami społeczno-gospodarczymi regionu.(fragment tekstu)
XX
Ostatnie trzy lata polskie cukrownie z powodu "klęski urodzaju" mają spore nadwyżki tego produktu. Niskie ceny cukru, na które narzekają cukrownie spowodowały, że w sektorze cukrowniczym znów pojawiły się problemy finansowe. Na szczęście tendencji spadku spożycia cukru w gospodarstwach domowych towarzyszy większe jego zużycie w przemyśle. Jednak i branżę cukrowniczą czeka w najbliższej przyszłości restrukturyzacja.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.