Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Lata help
Autorzy help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 122

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Ranking przedsiębiorstw
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
XX
Prezentowana Lista 500 zawiera dane pochodzące z formularzy F-01 i F-02, charakteryzjące dynamikę wzrostu przychodów ogółem w 2001 r. oraz efektywność gospodarowania największych polskich przedsiębiorstw w tym roku. Lista 500 ujawnia nie tylko przychody, koszty i wyniki osiągane w prowadzonej działalności gospodarczej, ale także sposób wykorzystania zaangażowanego kapitału własnego oraz aktywów.
XX
Wykaz stu największych firm w Europie Środkowej wyróżnionych na podstawie sprzedaży w 1997 r. Raport obejmuje państwa tj.: Albania, Bułgaria, Chorwacja, Republika Czech, Estonia, Węgry, Łotwa, Litwa, Macedonia, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Jugosławia.
XX
Ranking 100 najlepszych przedsiębiorstw w Polsce według kryterium przychodu. W zestawieniu podano również zysk/stratę brutto i zysk/stratę netto oraz zatrudnienie.
XX
Są to wyniki rankingu przeprowadzonego przez czasopismo Business Week, na podstawie wartości rynkowej firmy. Liderami w 2000 r. są: General Electric (520,25 mld USD), Intel (416,71 mld USD), Cisco Systems (395,01 mld USD).
XX
Jest to wynik rankingu przeprowadzonego za rok 2000, czyli tzw. Lista 500. Pierwsze dziesięć miejsc zajęły: PKN Orlen SA, Telekomunikacja Polska SA, Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA, Pekao SA, PKP Warszawa, PKO BP Warszawa, PGNiG SA Warszawa, Fiat Auto Poland SA Bielsko-Biała, PZU SA Warszawa, Polska Telefonia Cyfrowa sp. z o.o. Warszawa.
XX
Podano wyniki Listy 500 za lata 1998 i 1999. Także wyniki: największego przyrostu przychodów, zysku brutto, udziału eksportu w sprzedaży, zatrudnienia, wskaźnika rentowności, spadku przychodów oraz listę największych przedsiębiorstw według działalności.
XX
Zaprezentowano kolejną, już XI Listę 500 Największych Przedsiębiorstw w Polsce. Ranking obejmuje przedsiębiorstwa, które w 2001 roku osiągnęły wysokie przychody z działalności gospodarczej i udostępniły dane.
XX
Przedstawiono pierwszych 25 przedsiębiorstw z listy 50 najbardziej podziwianych przedsiębiorstw świata w 2001 r. opublikowanej przez "Financial Times". Lista powstała na podstawie ankiet z udziałem 914 prezesów z 65 krajów, a także 6000 przedstawicieli opinii publicznej, komentatorów i działaczy organizacji pozarządowych. Zamieszczono również listę 30 najbardziej podziwianych menedżerów świata.
XX
Ranking obejmuje 33 firmy spożywcze, które weszły w roku 2000 na "Listę 500". Uszeregowane zostały według przychodu z całokształtu działalności.
XX
Omówiono ranking "300 najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw" za rok 2000. Powstał on na podstawie badań przeprowadzonych przez Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Celem badań było wyłonienie najdynamiczniej rozwijających się i najbardziej ekspansywnych firm w Polsce w czterech kategoriach: instytucji finansowych, przedsiębiorstw infrastrukturalnych, największych firm z "Listy 500" oraz przedsiębiorstw średniej wielkości.
XX
Omówienie rankingu, historia, kryteriów doboru, definicje i wyjaśnienia dotyczące zestawienia za rok 2003
XX
Ranking 300 najlepszych przedsiębiorstw rolnych w 2001 r. wg sytuacji ekonomiczno-finansowej. Porównanie z rokiem 2000.
XX
Nie wszystkie marki skorzystały na poprawie koniunktury gospodarczej. Business Week wskazał dziewięć marek, które tracą blask lub co najmniej nie wykorzystują potencjału, który w nich tkwi. Wybraną dziewiątkę marek podzielono na trzy grupy: staruszki - to "nobliwe damy" narodzone we wczesnym PRL-u, które nie mają przewagi nad konkurencją: Polar i Vistula, kolejne to sieroty - marki zaniedbane przez właścicieli, choć z dobrą przeszłością i dużym potencjałem: Optimus, Hoop, Americanos, Malma, Wittchen, oraz ostatnia grupa - dzieci niechciane, marki spisane przez właścicieli na straty: Goplana i MK Cafe.
XX
Czwarty roczny (1997) przegląd największych wg przychodów firm Europy Środkowo-Wschodniej. Przedstawiono po sto największych przedsiębiorstw rosyjskich, polskich, węgierskich, czeskich i słowackich.
EN
Fourth annual survey of 500 Central and Eastern Europe's top corporations for 1997. Revenue and gross profit are presented for 100 Russian, Czech Republic, Slovak, Hungarian and Polish companies in chart form.
XX
Ranking przedsiębiorstw usługowych w Polsce w 1997 r. według przychodów z całokształtu działalności.
XX
Ranking przedsiębiorstw rolnych w 1997 wg rentowności działalności gospodarczej.
XX
Artykuł omawia nową - szesnastą z kolei - listę za 1997 rok najwyżej cenionych przedsiębiorstw amerykańskich. Sporządzono ją na podstawie ankiety rozpisanej wśród 12 600 kompetentnych osób: prezesów i dyrektorów przedsiębiorstw oraz analityków rynków. Ankietowani oceniali przedsiębiorstwa według ośmiu kryteriów w dzisięciostopniowej skali. Listę opublikował dwutygodnik "Fortune".
XX
W 1998 roku wartość przychodów z eksportu przedsiębiorstw wyniosła blisko 30 mld zł. Największym eksporterem był Fiat Auto Poland. Podano tabelaryczne zestawienie największych eksporterów w latach 1998 i 1997.
XX
artykuł zawiera listę amerykańskich przedsiębiorstw o najlepszych wynikach finansowych w 2004 roku. Tegoroczna lista BusinessWeek 50 jest najbardziej zróżnicowana. Przemysł ciężki oraz naftowy są silnie reprezentowane, podobnie jak sektor technologiczny, dóbr konsumenckich i opieki zdrowotnej
XX
Wymieniono 500 największych przedsiębiorstw sektora usług wg przychodu ogółem w 1995 r.
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.