Ten serwis zostanie wyłączony 2025-02-11.
Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Prywatyzacja przemysłu ciężkiego
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
|
|
nr nr 4
23
XX
Jednym z pięciu inwestorów ubiegających się o zakup akcji Rafinerii Gdańskiej jest węgierski koncern paliwowy MOL. Rozważana jest także możliwość współpracy MOL - PKN Orlen.
|
|
nr nr 57
44-45
XX
Ostatnie plany rządu polskiego w zakresie restrukturyzacji przemysłu węglowego nie posuwają się naprzód. Rząd odłożył kwotę 2.1 miliarda dolarów na pokrycie kosztów związanych ze zwolnieniami z pracy i zamknięciem kopalń do roku 2002. Jednak paniczna ucieczka z tej gałęzi przemysłu była początkowo tak wielka, że wzbudziła obawy, że zrujnuje budżet państwa
EN
Poland's lates plan for coal restructuring doesn't go far enough. The government has set aside a total of $ 2.1 billion to cover redundancy costs and pit closures throug to 2002. Reulting stampede to escape the industry was initially so great that the government worried it might break this year's budget
|
|
nr nr 36
30-32
XX
Chociaż udział firm prywatnych w polskiej gospodarce jest coraz większy, udział państwa jest nadal zbyt duży - tak ocenia stan prywatyzacji w Polsce najnowszy raport OECD. Słabe wyniki sektora państwowego, zwłaszcza w górnictwie i przemyśle ciężkim dowodzą konieczności przyśpieszenia zmian własnościowych w tych gałęziach gospodarki.
|
|
nr nr 8
90-93
XX
Celem restrukturyzacji hutnictwa żelaza i stali jest utworzenie z niego sektora, który może podjąć skuteczną konkurencję z producentami zagranicznymi w warunkach jednolitego, w pełni otwartego rynku. W materiale scharakteryzowano strukturę własnościową, plany prywatyzacyjne i sytuację ekonomiczno-finansową sektora hutniczego. W dalszej części numeru blok tematyczny poświęcony przemysłowi ciężkiemu.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.