Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Prowizja
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
XX
W każdym miesiącu ponad jedna piąta prowizji od płatności za bieżące rachunki trafia na konta Poczty Polskiej lub prywatnych operatorów pocztowych. Banki, aby nie stracić dużej grupy potencjalnych klientów, muszą zachęcić do korzystania ze swoich usług. Do najważniejszych, nieubankowionych grup należą emeryci i mieszkańcy wsi.
XX
Program lutowej sesji (2005 roku) BIPAR, jaka odbyła się w Wiedniu, dotyczył jednego zagadnienia - transparentności wynagrodzeń brokerskich. Autor reasumuje prezentowane w czasie sesji stanowiska delegatów dotyczące wynagrodzeń brokerów ubezpieczeniowych. Rezultatem sesji zostało podjęte stanowisko BIPAR dotyczące jawności wynagrodzeń pośredników ubezpieczeniowych, które ma wkrótce zostać wypracowane przez zarząd i poddane dalszej dyskusji w organizacjach członkowskich.
XX
Czy bank ma prawo pobierać prowizje z tytułu wykonywanych czynności bankowych oraz opłaty za wykonywanie innych czynności? Prawo bankowe ściśle określa warunki pobierania takich opłat. W artykule można zapoznać się z wyrokiem Sądu Antymonopolowego z 2002 roku, który krótko przedstawia autorka.
XX
W Polsce podobnie jak w wielu innych krajach rynek pośredników ubezpieczeniowych jest zdominowany przez agentów ubezpieczeniowych. Jednak w ostatnich czterech latach możemy zauważyć powolne odbudowywanie się rynku brokerskiego. Do końca 2008 roku wydano 1693 zezwoleń na wykonywanie działalności brokerskiej w zakresie ubezpieczeń oraz 46 w zakresie reasekuracji, natomiast licencję agenta ubezpieczeniowego posiada kilkaset tysięcy osób.
XX
Wycena kredytu przy wykorzystaniu efektywnej stopy procentowej powoduje, że prowizja staje się jednym z elementów przepływów kapitałowo-odsetkowych. Prowizja od kredytów walutowych jest rozliczana zgodnie z metodologią zamortyzowanego kosztu i jej wpływ na bilans jest rozłożony na cały okres trwania umowy. Powoduje to zmianę w podejściu do zarządzania ryzykiem walutowym i ustalaniu pozycji walutowej. Artykuł pokazuje, jakie są stosowane podejścia to tego zagadnienia. (abstrakt oryginalny)
EN
Valuation of credit using effective interest rate results in credit charge becoming an element of the capital - interest flow. Foreign currency credit charges are accounted for using the amortised cost method and its effect on the balance- sheet is spread over the whole credit agreement period. This results in a change in the approach to foreign currency risk management and foreign currency position determination. The article shows possible ways of solving this problem. (original abstract)
XX
Artykuł prezentuje debatę toczoną w instytucjach nadzorczych i środowisku biznesu ubezpieczeniowego na temat systemów wynagradzania brokerów. Proponowana zmiana systemu wynagradzania brokerów mogłaby, zdaniem autora, oznaczać obciążenie umów VAT-em.
XX
Autor przedstawia rynek kredytów hipotecznych i oferty kredytów mieszkaniowych ośmiu największych banków.
XX
Parametrem kredytu, na który kredytobiorcy zwracają w pierwszej kolejności uwagę, jest prowizja banku za jego udzielenie. Warto jednak pamiętać, że niska prowizja nie gwarantuje wyboru dobrego produktu hipotecznego. Najważniejszym bowiem czynnikiem wpływającym na atrakcyjność kredytu jest marża banku. Pomimo stosunkowo dużej dostępności kredytów hipotecznych na rynku polskim, nie wszystkie banki będą mogły zaoferować swoje usługi każdemu. Różne są bowiem ich wymagania co do zdolności kredytowej.
XX
Wyszukoane sposoby płatności zdobywają z powodzeniem świat, ale zaniku gotówki nikt nie ośmiela się ogłaszać. Banknoty i monety nadal mają silną pozycję, pomimo wprowadzania kart płatniczych, bankomatów, itp. Tym niemniej jednak zwykły obieg gotówki jest niekiedy źródłem wielu kłopotów.
XX
Artykuł omawia problem sposobów wynagradzania agencji reklamowej przez klientów: standardowa prowizja.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.