Ten serwis zostanie wyłączony 2025-02-11.
Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 13

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Precise products
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
XX
Rok 2000 był korzystny dla producentów zegarków w świecie. Według szacunków produkcja gotowych zegarków, mechanizmów napędzających oraz innych części wyniosła 1,5 mld sztuk i była warta 18-20 mld franków szwajcarskich. Sami szwajcarscy producenci zarobili ponad połowę tej sumy.
XX
W artykule przedstawione zostały opakowania jednostko-we, których używa przedsiębiorstwo przemysłu precyzyjnego do pakowania swoich produktów, i które przystosowane są do potrzeb klienta, to znaczy zapewniają jakość i wszechstronność, są bezpieczne pod względem ochrony środowiska naturalnego, wytrzymałości na drgania i utrzymywania produktu w stabilnym stanie w czasie transportu.(abstrakt oryginalny)
EN
In article were introduced the isolated packaging, which the enterprise precision industry uses to packing of its products and which they be adapted to the customer's needs, that is they assure the quality and the universality, are safe under in relation to protection of natural environment, the endurance on trembling and provide product in a stable condition in time of transportation. (original abstract)
XX
Polski rynek zegarków, szacowany obecnie na 50-60 mln złotych rocznie wypełnia coraz bogatsza oferta producentów zagranicznych. Przedstawiciele krajowych firm dystrybucyjnych tej branży twierdzą, że rynek pomimo rosnącej konkurencji należy do perspektywicznych. Przewidują, że w ciągu najbliższych lat roczna sprzedaż zegarków w Polsce wzrośnie co najmniej 5-krotnie, a nawet zwiększy się w nim znacząco udział wyrobów luksusowych. Jednak produkcja krajowa jest marginesowa i w zasadzie ogranicza się do montażu zegarków ze sprowadzonych części.
XX
Krajowa produkcja oraz dystrybucja towarów luksusowych jest jedną z tych dziedzin aktywności gospodarczej, która swoje powstanie (lub reaktywację), a potem dynamiczny rozwój zawdzięczają historycznym wydarzeniom z przełomu lat 80. i 90. XX w. Kategoria wyrobów luksusowych nie mieściła się bowiem z powodów ideologicznych w ustrojowym kodzie semantycznym. Jednym z ważnych segmentów tego sektora, zarówno w Polsce, jak i w świecie jest rynek jubilerski.
XX
Celem rozważań podjętych w artykule jest ukazanie złożoności problematyki jakości i ergonomii oraz jej zbieżności na gruncie inżynierskim. Te cechy powodują, że konieczne jest stosowanie systemowego i holistycznego podejścia podczas badania, analizowania i podejmowania inżynierskich działań zmierzających do podwyższania poziomu całkowitej jakości (w tym: ergonomicznej) procesów wytwarzania oraz wyrobów technicznych W artykule skupiono się na podstawowych problemach należących do tzw. inżynierii ergonomicznej oraz inżynierii jakości, charakterystycznych dla zdefiniowanych faz istnienia wyrobów technicznych (LCA - Life Cycle Analysis). Klasę wyrobów technicznych ograniczono do maszyn, narzędzi ręcznych oraz urządzeń stosowanych do realizacji podstawowych technologii stosowanych w budowie i eksploatacji maszyn. Ukazano zależności problematyki ergonomicznej i jakościowej występujące w różnych fazach istnienia wyrobu. Zwrócono uwagę na często zbyt powierzchowne traktowanie (z punktu widzenia ergonomii i ekologii) fazy likwidacji wyrobu. Ważnym aspektem są związki problematyki ergonomicznej i jakościowej z ekonomiczną oraz ekologiczną (w jej ramach - strategia 3R), którą należy objąć wszystkie fazy istnienia wyrobu. (abstrakt oryginalny)
EN
The paper discusses the basic problems of ergonomic engineering and quality engineering, specific to the defined phases of the life cycle of technical products (LCA). The range of technical products was limited to machines, hand tools and equipment used to implement basic technologies in the construction and operation of machines. The relationship between the ergonomic and quality issues in the identified phases of the product life cycle was presented. Attention was paid to overgeneralization (in the ergonomic and ecological context) in the product's decommissioning phase. It is important to highlight the significance of the relationship between ergonomics and quality, and economic and ecological issues (such as the 3R strategy), which should be included in all of the phases of the product's life cycle. (original abstract)
XX
Wielkość unijnego rynku sprzętu i materiałów medycznych szacuje się na około 55 mld euro. Stanowi to prawie 30 procent rynku światowego. Pod względem wartości rocznej sprzedaży tego rodzaju produktów Unia Europejska zajmuje drugie miejsce na świecie, ustępując tylko USA. Na trzecim miejscu plasuje się Japonia, zaś na resztę świata przypada około 16 procent sprzedaży.
XX
Apple Inc. (wcześniej Apple Computer Inc.) - amerykańska korporacja zajmująca się projektowaniem i produkcją elektroniki użytkowej, oprogramowania i komputerów osobistych z siedzibą w Cupertino w Kalifornii wyszła z nowatorskim pomysłem elektronicznego zegarka na rękę, który ma szansę stać się hitem sezonu. Kolejne przetasowania personalne nie powinny naruszyć dobrego wizerunku legendarnej już firmy, która także musi się uporać z konkurencją i własnymi wewnętrznymi problemami. (abstrakt autora)
XX
W polskiej branży zabawkarskiej działa około 2 tys. podmiotów, z czego prawie 90 procent to firmy zatrudniające mniej niż 5 osób, a tylko 9 firm zatrudnia ponad 100 osób. Wartość polskiego rynku zabawek w cenach detalicznych sięga 280 mln dolarów, co oznacza że kupujemy rocznie naszym dzieciom, których jest ok. 9 mln zabawki za 31 dolarów. Chociaż jest to średni poziom światowy, Amerykanie wydają na ten cel 10-krotnie więcej.
XX
Marka produktu stopniowo traci swój prestiż. Dziś nie kojarzy się jednoznacznie z wysoką jakością, precyzyjnym wykonaniem, czy z konkretnym wytwórcą. Jednocześnie jednak staje się tańsza, bardziej popularna i dostępna. Dzieje się tak dlatego, ponieważ szereg renomowanych firm przenosi swoją produkcję np. do krajów azjatyckich, gdzie łatwo pozyskać tanią siłę roboczą.
XX
W Rosji przybywa butików z najdroższymi markami świata, a obroty w takich butikach są częstokroć większe niż w innych placówkach handlowych. W samej stolicy tego państwa handel towarami luksusowymi rozpoczął się już w 1991 r.
XX
Branża wyrobów luksusowych jest w rzeczywistości kategorią umowną, gdyż żadna praktycznie klasyfikacja gospodarcza takiego pojęcia formalnie nie artykułuje. Jednakże praktyka życia gospodarczego wskazuje na przykłady funkcjonowania różnorodnych podmiotów ekonomicznych operujących na rynku, które w powszechnym odczuciu zaspokajają zapotrzebowanie na towary luksusowe. Do takich można np. zaliczyć wyroby jubilerskie, markowe zegarki, przedmioty z porcelany i szkła, perfumy i kosmetyki, drogą, markową odzież, itp.
XX
Osłabienie koniunktury w krajach członkowskich UE wpłynęło niekorzystnie na wyniki przedsiębiorstw wytwarzających okulary i artykuły optyczne. Zależność między ogólnym stanem gospodarki a sytuacją tego sektora nie jest wprawdzie tak silna, jak w przypadku przemysłu jubilerskiego, ale także daje o sobie znać, co doskonale daje się zauważyć, chociażby na rynku niemieckim.
XX
W Polsce wartość rynku dóbr luksusowych z roku na rok rośnie. W ramach dóbr luksusowych wyróżnić można kilka segmentów, przy czym każda kategoria rządzi się własnymi prawami. Dlatego też działania stosowane przez takie marki różnią się w zależności od segmentu. Mogą to być luksusowe jachty, samochody, biżuteria, zegarki czy markowa odzież. W przypadku dóbr luksusowych zawsze należy stworzyć dodatkową otoczkę wokół produktu, podkreślając jego atuty i jakość, tak aby dla konsumenta nie stały się wyłącznie droższymi markami. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.