Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Polityka kształtowania konsumpcji
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
|
|
nr nr 12
100-109
XX
Prezentowany dokument, przyjęty przez rząd 15 września 1998 r., jest pierwszą próbą określenia celów i wskazania sposobów realizacji rządowej polityki konsumenckiej w Polsce. Uwzględnia zarówno kierunki działań wynikające z procesów dostosowawczych do standardów obowiązujących w krajach Unii Europejskiej, jak i wypływające ze specyficznych uwarunkowań rynku krajowego. Zakłada opracowanie i wdrożenie w 1999 r. podstawowych regulacji służących ochronie interesów nabywców oraz dalszą aktualizację dokumentu po uwzględnieniu wypracowanych rozwiązań.
|
|
nr nr 3
375-392
XX
Autor omawia nowe funkcje konsumpcji, które w ostatnich latach doszły do dotychczasowych reprodukcyjno-motywacyjnych. Następnie opisuje przemiany w sferze konsumpcji i nowe zjawiska: serwicyzację, dematerializację, domocentryzację, prywatyzację, homogenizację, wirtualizację oraz dekonsumpcję i prokonsumpcję.
XX
Badania dowodzą, że pewne postawy prowadzą do względnie konsekwentnych zachowań konsumentów wobec podobnych zdarzeń czy w rozwiązywaniu podobnych problemów. Wynika to z automatyzmu reakcji w procesie psychicznym w zakresie odczuwania, myślenia, wypowiadania się i działania. Na ogół przestrzega się tu swoistej zgodności i konsekwencji. Szczególne znaczenie we współczesnej gospodarce opartej na koncepcji zrównoważonego rozwoju nabierają postawy konsumentów wobec samej kategorii zrównoważenia, jak i zrównoważonej konsumpcji w gospodarstwach domowych. Ukształtowanie właśnie takich trwałych pozytywnych postaw konsumentów wobec zrównoważonej konsumpcji w ich gospodarstwach domowych w dłuższej perspektywie czasowej może przerodzić się w zachowania zgodne z zasadami zrównoważenia i przynieść korzystne efekty zarówno dla samych konsumentów i ich gospodarstw domowych, jak i całej gospodarki. (fragment tekstu)
|
2015
|
nr nr 7-8
103
XX
W swoim czasie prezydent Lech Wałęsa, zapewne pod wpływem organizacji i siły ruchu związkowego w Japonii, zgłosił postulat budowy nad Wisłą Drugiej Japonii. Hasło to wyrażało marzenie, aby dogonić, a może nawet przegonić dojrzałe i wysoko rozwinięte gospodarki rynkowe w poziomie ich konsumpcji. Nie ulega wątpliwości, iż w tym zakresie od Japonii wiele można było się nauczyć. Jednak obecnie, po 35 latach wiemy, iż ceną tej nadmiernej konsumpcji była praca, która wręcz zabijała. Nowe pokolenie Japończyków zdecydowanie odrzuciło ten model egzystencji. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.