Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Platformy technologiczne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
XX
W artykule przedstawiono możliwości zastosowania technologicznych map drogowych w procesie wdrożenia Zrównoważonej Karty Wyników. Wskazano, że technologiczne mapy drogowe mogą służyć rozpisaniu strategii uwzględniającej najniższy poziom operacyjny działalności przedsiębiorstwa, a także formułowaniu celów rozwojowych w obszarze strategicznym odnoszącym się do budowy technologicznej przewagi konkurencyjnej. (abstrakt oryginalny)
EN
The paper presents a possibility of using technology roadmaps in the Balanced Scorecard implementation process. Technology roadmaps can be applied for the description of organization's Strategy on the lowest operational level. It might also be a valuable tool for the development objectives in strategic areas of the organization concerning technology competitive advantage. (original abstract)
XX
Bankowość korporacyjna, ostatnio trochę zaniedbana na korzyść klienta detalicznego, może przeżyć renesans. Bankom, jak nigdy dotąd, potrzebny jest świeży oddech, który pozwoli branży finansowej odzyskać równowagę po ostatnich trudnych chwilach. Informatyka jest jak zwykle gotowa do usług. Na przykład IBM ciągle prowadzi badania i proponuje różne innowacyjne rozwiązania. (abstrakt oryginalny)
XX
W pozycjonowaniu przedsiębiorstwa jako podmiotu, który w swoich działaniach komercyjnych jest odpowiedzialny przed społeczeństwem, upatruje się dziś źródła przewagi konkurencyjnej. Minimum moralnej odpowiedzialności zachowuje to przedsiębiorstwo, które oferuje społeczeństwu produkty wysokiej jakości, bez narażania na szwank zasadniczego dobra publicznego lub wspólnej przyszłości, zapobiega niepotrzebnym szkodom i umie budować trwałe partnerstwo z pracownikami, konsumentami oraz dostawcami. Jednym z instrumentów marketingowych, za pomocą którego przedsiębiorstwo może skutecznie komunikować wspólną korzyść wynikającą z realizacji celów społecznych, jest znak wizualny, umieszczony zarówno na produktach, jak i na wszelkich materiałach promujących przedsiębiorstwo. Powinien on pełnić funkcję wyróżniającą, gwarantującą i promującą fakt realizacji idei społecznej odpowiedzialności przez dane przedsiębiorstwo, nie zaś konkretną firmę i jej produkty, jak to ma miejsce w przypadku znaku towarowego. Celem niniejszego artykułu jest próba oceny koloru jako podstawowego elementu tożsamości znaku komunikującego fakt, że producent danego wyrobu ponosi odpowiedzialność przed społeczeństwem za swoje działania. Odróżnianie przedsiębiorstw, które zasługują na zaufanie społeczne ze strony konsumentów i społeczności od pozostałych, jest poważnym problemem do rozwiązania w skali gospodarki światowej. (abstrakt oryginalny)
XX
Programy ERP wspomagające zarządzanie firmą w swoich wersjach podstawowych na dobre już zadomowiły się w systemach informatycznych firm. W części rynku informatycznego oferującego oprogramowanie wspomagające zarządzanie firmą coraz większa rola przypada integratorom, których zadaniem jest taka konfiguracja systemu, w jaki jest wyposażone przedsiębiorstwo, aby dobrze przyjmował on kolejne rozwiązania spełniające nowe wymagania biznesowe w dziedzinie przepływu informacji z miejsca na miejsce. Artykuł omawia systemy identyfikacji elektronicznej.
Bank
|
2006
|
nr nr 5
12-13
XX
W czwartym kwartale 2005 r. doszło do znaczącej zmiany na polskim rynku kart. Udział kart kredytowych wzrósł do powyżej 20 proc. Nie są one już produktem elitarnym. Teraz, żeby stać się ich posiadaczem, wystarczy zarabiać 450 zł miesięcznie. Wydawcy zaczęli lansować masową kartę kredytową, ponieważ dostrzegli wysoką dochodowość i duży rynek dla tego rodzaju usługi.
XX
Nie ma jeszcze szczegółowych danych dotyczących rynku ERP w 2006 roku, ale na naszym rynku informatycznym wstepne analizy prowadzi firma DiS, która od 1995 r. działa jako niezależna agencja badawcza. Opracowania i raporty przygotowywane przez DiS są poświęcone zastosowaniom informatyki w różnych dziedzinach gospodarki. Jest wśród nich seria raportów na temat krajowych i zagranicznych systemów ERP, seria 10 raportów o Informatycznych Systemach Bankowych, Ogólnopolski Katalog Oprogramowania Komercyjnego, Rynek Oprogramowania i Usług, oprogramowanie dla sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw, ponadto analizy dotyczące np. informatyzacji w sektorze publicznym, telekomunikacji, energetyce, ubezpieczeniach i handlu. Autor omawia wyniki badań przeprowadzonych przez DiS na temat systemów ERP w Polsce w 2006 r.
XX
Systemy ERP dla dużych firm to już standard, więc zarządy sięgają po rozwiązania bardziej wyrafinowane. Dla firm średnich dobrze dobrany system ERP może ułatwić osiągnięcie przewagi konkurencyjnej, więc teraz te firmy stały się merketingowym celem dla producentów oprogramowania. Trudno sobie dziś wyobrazić prowadzenie nowoczesnej firmy bez systemu informatycznego wspomagającego zarządzanie. Rocznie setki firm decydują się na takie wdrożenie. Rynek ERP nie jest zmonopolizowany a każdy dostawca stara się wykazać, że jego rozwiązanie jest najlepsze. Autor omawia ofertę systemów typu Enterprise Resource Planning przeznaczoną dla firm średnich.
XX
Podstawowymi celami powstałej Polskiej Platformy Technologicznej Transportu Szynowego są: wypracowanie wizji rozwoju sektora, budowanie strategii rozwoju nowoczesnych technologii transportu szynowego, współpraca w kreowaniu polityki i prawodawstwa służących pobudzeniu innowacyjności, podnoszenie konkurencyjności, i wiele innych. Zakres tych funkcji zgodny jest z definicją dotyczącą platform technologicznych sformułowanych przez Radę Europejską w 2003 r.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.