Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 25

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Planowanie reklamy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
|
|
nr nr 5
28-30
XX
Na skuteczność i efektywność kampanii reklamowej wpływa także właściwy sposób zorganizowania działalności reklamowej. Pierwsza część artykułu jest próbą ukazania różnych wzorcowych sposobów organizowania działalności reklamowej w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach.
|
|
nr nr 7
30-33
XX
Kontynuacja rozważań na temat organizowania działań reklamowych. Przedstawiono modelowe rozwiązania strukturalno-organizacyjne działalności reklamowej takich podmiotów jak: agencji reklamowych, organizacji środków przekazu, organizacji produkujących środki reklamowe oraz instytucji świadczących usługi badań marketingowych na potrzeby działań reklamowych.
|
|
nr nr 1
16-19
XX
Klienci agencji reklamowych, domów mediowych, czy agencji badań marketingowych często stawiają pytania, czy planowanie mediów okazało się trafne, czy używając tych a nie innych tytułów prasy, rozgłośni radiowej czy programu telewizyjnego, postąpiono słusznie. Pytają zatem o słuszności planowania mediów. W artykule omówiono schemat według którego może być przeprowadzana ocena skuteczności planowania mediów.
|
2001
|
nr nr 3
12-14
XX
Poznanie mechanizmów kierujących konsumentem pozwala na lepsze dostosowanie przekazu, a więc nie tylko powinno zapewnić jego zauważenie, ale również osiągnięcie zamierzonego celu. Twórcy reklamy są często zmuszeni do korzystania z wiedzy znacznie wykraczającej poza ramy marketingu. Pomocne okazują się takie dziedziny jak psychologia, socjologia, a nawet lingwistyka. W artykule wyjaśniono pojęcie programowania neurolingwistycznego, określane terminem NLP (n-neuro, l-lingwistyczne, p-programowanie), które okazuje się być pomocne przy opracowaniu przekazów reklamowych.
|
|
nr nr 4
41-43
XX
Bank a reklama. Szacowna z założenia instytucja i lekki z natury produkt medialny. Pomnażanie pieniędzy obok piwa, margaryny czy proszku do prania, w których zatrzęsieniu łatwo ginie trudniejszy przekaz. Czy zatem warto go emitować? Polskie banki, jak się szacuje, wydały w 2007 roku na reklamę 300 do 400 mln zł i nie słychać, by sumy te miały się w najbliższej przyszłości zmniejszyć. Jednak, mimo wszystko, warto. A już na pewno nie warto się nie reklamować. Pierwotnie, banki zdobywające polski rynek musiały budować zaufanie do instytucji, która w poprzednim ustroju, jeśli nawet była klientowi bliżej znana, to zapewne również nieco podejrzana. Dziś przed reklamą stoją inne zadania – wprowadzić na rynek nowy bank, nowy rodzaj jego działalności, czy jego nowy produkt, zbudować relacje klienta z tym produktem, wreszcie – nierzadko – zareagować na kryzys, który dotknął wizerunek instytucji, naprawić szkody. (abstrakt oryginalny)
|
|
nr nr 2
65-67
XX
Zdaniem autora zamiast wymyślania czegoś nowego, równie kreatywne może okazać się skorzystanie z narzędzi już istniejących, które mimo że dostępne na rynku, nie zostały jeszcze wykorzystane na masową skalę. Autor twierdzi, że jednym z nowocześniejszych, a jednocześnie rzadko wykorzystywanym w Polsce narzędziem reklamowym jest tzw. voicemail, czyli automatyczne, nagrane wcześniej przez lektora wiadomości głosowe rozsyłane na telefony stacjonarne oraz komórkowe.
|
|
nr nr 10
8-11
XX
Według autora budowa planu komunikacji powinna być zaplanowana w zgodzie z następującymi kryteriami: konsumpcja tradycyjnych mediów – co target ogląda, czyta, czy zwraca uwagę na outdoor, czy chodzi do kina, czy przesiaduje w internecie, na jakich stronach, czy słucha radia, jakiego, w jakich godzinach? Miejsca kontaktu z produktem - gdzie, kiedy i w jakich okolicznościach target doświadcza produktu, kiedy jest najbardziej otwarty na zakup, w jakich okolicznościach kupuje, a w jakich używa, konsumuje produkt, czy w tych miejscach może być produkt w krytycznym momencie? Momenty w życiu, kluczowe chwile - jakie istotne wydarzenia (urodziny, mundial, zaręczyny, randka itp.) są dla targetu ważne emocjonalnie, do których z nich można włączyć się z marką?
XX
Autor pisze, że w USA wciąż utrzymuje się stała tendencja - około 15-20 proc. reklam to reklamy ze znanymi postaciami. Prostota i potencjał kreatywny (różne sposoby wykorzystania celebrity, nowe media itp.) tego rozwiązania marketingowego są jego bezwzględnymi atutami. Głównym źródłem polskich celebrity stała się telewizja, a przede wszystkim seriale. W dalszej kolejności różnego rodzaju show telewizyjne i serwisy informacyjne. Właściwy wybór celebrity jest fundamentalną decyzją dla przebiegu kampanii. Przy udanym transferze znaczeń pomiędzy celebrity a produktem ten ostatni zyska na atrakcyjności i wiarygodności. Jeśli osobowość celebrity przyćmiewa produkt, następuje nadmierna ekspozycja kosztem produktu lub, co gorsza, poczynania gwiazdy wpływają negatywnie na wizerunek produktu, kampania spowoduje więcej szkody niż pożytku.
XX
Do kategorii trudnych komunikacyjnie produktów należą m.in. preparaty gastryczne leczące wzdęcia, biegunki, zaparcia, preparaty antygrzybiczne, leki na problemy z erekcją i prostatą, podpaski i tampony, preparaty antydepresyjne, a także kleje do protez dentystycznych. Większość tych trudnych komunikacyjnie kategorii to takie, które w naszej obyczajowości wiązały się z tematami tabu, obniżały samoocenę i mogły wpłynąć na gorsze postrzeganie w odbiorze społecznym. Wraz ze zmianami społecznymi, a co za tym idzie świadomościowymi, nierzadko wynikającymi właśnie z komunikacji reklamowej, postrzeganie niektórych problemów i produktów się zmienia. Stają się one na tyle zwykłe, że można sobie nawet pozwolić na inteligentne żarty na ich temat.
|
|
nr nr 11
118-123
XX
Artykuł daje wskazówki jak prawidłowo przeprowadzić kampanię reklamową w oparciu o wykorzystanie mediów: prasy, radia, telewizji.
|
2009
|
nr nr 5
24-26
XX
Autorka zauważa, że konsumenci nie różnią się od przeciętnego użytkownika kultury, w równym stopniu w niej uczestniczą, zatem współtworzą ją i odczytują zawarte w niej komunikaty. Zadanie polega na odnalezieniu takich znaków, które w sposób umiejętnie użyty na opakowaniu produktu pozwolą konsumentom na zdekodowanie ich jako komunikatu mówiącego o tym, co dana marka ma komunikować. Według autorki istotne jest także to, by komunikat był odczytywany powszechnie, a nie tylko w jednym kręgu kulturowym. Są znaki i symbole, które w różnych kulturach, a wręcz w różnych kontekstach różnie znaczą, podobnie jak są takie, których znaczenie na skutek doświadczeń z kulturą masową uzyskało wymiar globalny. W artykule omówiono tę kwestię na przykładzie bieli i jej postrzegania przez konsumentów.
|
2010
|
nr nr 4
64-66
XX
Zdaniem autorów, marketing wyszukiwarek (Search Engine Marketing) to coś więcej niż tylko płatne linki. SEM to kompleksowe działania, mające zbudować pozycję naszej marki w sieci. Linki sponsorowane, optymalizacja organiczna (Search Engine Optimization), pozycjonowanie poprzez geolokalizację czy reklama kontekstowa - wszystkie te działania są składowymi SEM. Autorzy są zdania, że jeżeli myślimy o rozwojowym serwisie, będącym elementem naszego biznesu, to SEO ma uzasadnienie w działaniach promocyjnych online. Jeżeli jednak tworzymy serwis taktyczny, promocyjny, który będzie obecny w sieci zaledwie miesiąc, pozycjonowanie organiczne nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Znacznie lepiej zdaniem autorów postawić wtedy na reklamę w postaci linków sponsorowanych.
XX
Autorzy piszą, że w życiu codziennym czy praktyce biznesowej można spotkać się ze stwierdzeniem, że źródłem wielkich rzeczy jest często jedna idea. W działalności reklamowej ideę tę określa się magicznym wyrażeniem „big idea", czyli „wielki pomysł”. Można wskazać trzy kluczowe elementy wielkiego pomysłu, tj.: zaproszenie konsumentów do jego współtworzenia, bazowanie w większym stopniu na emocjach niż racjonalnych powodach zakupu marki, pozwolenie konsumentom na zabawę z marką.
|
|
nr nr 10
58-61
XX
Autorka radzi, że aby odpowiednio zaplanować kampanię internetową, należy rozpocząć prace identycznie jak w przypadku każdej innej kampanii, czyli od wyczerpującego briefu. Wymienia elementy wspólne ze standardowym briefem marketingowym (grupa docelowa, cele kampanii, charakterystyka produktu, budżet, zakładany czas trwania kampanii) i dodaje elementy charakterystyczne dla briefu internetowego (jak traktujemy internet na tle innych wykorzystywanych kanałów komunikacji, sugerowane formy obecności). W artykule podano również kilka wskazówek co do wskaźników ułatwiających analizę skuteczności kampanii.
|
|
nr nr 9
66-68
XX
Autor obserwując firmy na różnych rynkach w Polsce i za granicą, zwraca uwagę na rosnące zainteresowanie tematyką analizy efektywności działań w obszarze trade marketingu. Wiąże się to zarówno z rosnącymi kosztami sprzedaży i wszelkich akcji prowadzonych na poziomie hurtowni i punktów detalicznych, jak i z poszukiwaniem najskuteczniejszych sposobów osiągania sukcesu na rynku. Zdaniem autora, jeżeli dzięki precyzyjnej analizie da się wykazać bardzo znaczącą efektywność akcji, to - nawet, jeżeli jest ona bardzo kosztowna - uzyskamy poparcie dla jej szerokiego rozwijania w kolejnych miesiącach i punktach sprzedaży. Niejednokrotnie też spotkamy się z sytuacją przesunięcia budżetu ATL w stronę BTL właśnie ze względu na uzasadnioną badaniem efektywność i przy pełnym zadowoleniu oraz aprobacie zarówno działu marketingu, jak i sprzedaży.
|
|
nr nr 1
59-61
XX
Autor zauważa, że dzięki pomiarom ruchu prowadzonym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wiele osób zajmujących się marketingiem zorientowało się, że w Polsce kampanii o dużym zasięgu i dużej grupie odbiorców nie trzeba wcale prowadzić w telewizji, radiu czy internecie. Przecież po terenie całego kraju przemieszcza się codziennie masa osób. Zdaniem autora kierowcy i pasażerowie pojazdów stanowią świetny target dla większości grup produktów i usług. Okazuje się bowiem, ze średnie dobowe natężenie ruchu na polskich drogach międzynarodowych wynosi ponad 13 500 przejazdów dziennie.
|
|
nr nr 45
411
XX
Przedstawiono klasyfikację efektów reklamy i omówiono ich poszczególne typy, ze szczególnym uwzględnieniem efektów komunikacyjnych. Omówiono przełożenie efektów reklamy na cele wyznaczane reklamie w procesie jej planowania. Poruszono problematykę pomiaru i oceny efektów reklamy. Zaprezentowano wyniki dwuetapowego badania ilościowego (realizowanego w latach 2005 i 2007) dotyczącego kształtowania hierarchii efektów komunikacyjnych w przypadku 40 marek produktów konsumpcyjnych oferowanych na rynku krajowym i wspieranych reklamą.
EN
Classification of the advertisement effects was described, as well as their individual types were discussed, with special emphasis put to the communications effects. Transmission of those effects to the advertising aims chosen in the process of planning were discussed. Issues of the measurement and evaluation of advertisement effects were brought up. Results of the two-stage quantitative research (carried out in 2005 and 2007) were presented. This research concerned shaping the hierarchies of communications effects in case of 40 brands of consumer products offered on the domestic market and backed up with advertising. (AT)
|
2019
|
nr nr 2
76
XX
Komunikacja wideo w marketingu jest modna i skuteczna, ale pod warunkiem, że mamy wyraźnie określony biznesowy cel. Niestety, często się o tym zapomina i tworzy sztukę dla sztuki. Na skuteczność tego typu komunikacji niebagatelny wpływ ma też dystrybucja. To właśnie dlatego marki coraz częściej decydują się na stworzenie dla tego celu własnej platformy. Dzięki temu zyskują pełną kontrolę nad serwisem, mogą budować własną społeczność i z łatwością zarządzać np. kampaniami leadowymi. (abstrakt autora)
|
|
nr nr 4
78-79
XX
Nie sposób na sztywno zaplanować, którego konkretnie dnia opublikuje się takie czy inne treści dotyczące ofert danej marki w poszczególnych mediach. Sieć bowiem jest nieprzewidywalna, marketing zaś w społecznościowych mediach wymaga elastyczności. Marketerzy winni zawsze brać pod uwagę, iż sieć na swój sposób jest niebywale demokratyczna. Tu bowiem nie ma miejsca na przemowy ex cathedra ani na nachalną reklamę. Żadna sytuacja w rodzaju "ja mówię - wy słuchacie" nie jest tu akceptowana. Ponieważ komunikacja w social mediach przełamuje granice pomiędzy tym, co publiczne, a tym co prywatne, w przekazach powinna dominować przyjacielskość i transparentność. (abstrakt autora)
|
|
nr nr 1
18-19
XX
Dobre rozumienie insightu konsumenckiego powinno służyć także do unikania błędów. Należy bowiem uświadomić sobie, czego oczekuje nasz odbiorca. Czy interesują go np. promocje lub zawiadomienie o nowych produktach. A może woli artykuły z nieco głębszym przekazem. Segregacja newsletterów i dopasowanie ich do poszczególnych grup potencjalnych klientów pozwoli marketerom uniknąć sytuacji, iż odbiorca będzie takie posty traktować jak spam, przeznaczony do natychmiastowego usunięcia. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.