Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Materiały szkoleniowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
|
|
nr nr 3
81-86
EN
Our hypothesis states that playing is a useful technique for training diverse audiences in occupational risks prevention. The game developed by Provincia ART helps identifying the risks inherent to different activities as well as the causes of work related accidents. It also allows the participants to learn simple measures to improve occupational health and safety (OSH). While playing on-line a probabilistic simulation of real-life work related accidents, participants gain awareness on the importance of prevention. The simulation takes place on a board that represents incurred loses experienced by the participant's organization. (original abstract)
|
2003
|
nr nr 2
47-50
XX
Coraz więcej uczelni, zarówno państwowych, jak i prywatnych, zaczyna wykorzystywać platformy e-learningowe w procesie edukacyjnym. Oferują one rozwiązania na różnym poziomie zaawansowania, poczynając od zwykłego udostępniania materiałów do zajęć w postaci elektronicznej w internecie, aż po systemy wspomagające nauczanie na każdym jego etapie. (abstrakt oryginalny)
|
|
nr nr 10
93-95
XX
Artykuł dotyczy zagadnienia zastosowania e-learningu. Kryzys stwarza bodziec dla rozwoju tej gałęzi nauki ze względu na niższe koszty szkolenia niż w przypadku szkoleń klasycznych. E-learning sprawdza się również doskonale w nauczaniu uczniów szkół początkowych. Zalety tego sposobu uczenia dostrzegają również placówki samorządowe, które zaczęły tworzyć własne platformy e-learningowe. Własną platformę rozwija również Polska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości.
|
|
nr nr 1
51-53
XX
Specyfika przekazywania wiedzy za pomocą systemu e-learning spowodowała powstanie nowej rzeczywistości. Obecnie zdobywanie wiedzy i umiejętności odbywa się również poza tradycyjnymi strukturami edukacyjnymi - w wirtualnej rzeczywistości - każdy może bowiem korzystać z materiałów szkoleniowych dostarczanych przez innych użytkowników internetu. Proces ten, wspomagany technologiami telekomunikacyjnymi, w konsekwencji prowadzi do wyodrębnienia się wirtualnej społeczności akademickiej i do rozwoju nowego rynku internetowych materiałów edukacyjnych. (abstrakt oryginalny)
|
|
nr nr 2
78-81
XX
Jak podaje Polska Izba Firm Szkoleniowych w raporcie Polska 2030, w zeszłym roku wydatki przedsiębiorstw na szkolenie pracowników wyniosły blisko 3 mld złotych i szacuje się ich wzrost na poziomie 10-25 proc. rocznie. Zatem, pomimo przewidywanego w tym obszarze kryzysu i pewnego spadku wydatków w ostatnim okresie, wszystko wskazuje na to, że szkolenia pracowników mają wciąż gigantyczne budżety i stanowią duży rynek(abstrakt oryginalny)
XX
Wśród menedżerów często pojawia się pytanie "jeśli mój pracownik zagra w grę na szkoleniu, to czy nauczy się X?". Wątpliwość budzi często sama formuła aktywności - gra kojarzona jest zwykle z rozrywką, a nie z narzędziem edukacji. (abstrakt oryginalny)
|
|
nr nr 5
57-61
XX
Na świecie nieustannie wprowadzane są nowe metody i techniki leczenia, badania i diagnozowania, wykorzystujące najnowsze osiągnięcia naukowe oraz technologiczne. Ogół działań, łączących w sobie elementy telekomunikacji, informatyki oraz medycyny, określany mianem "telemedycyny", kojarzony jest przede wszystkim z diagnostyką i terapią na odległość. Jednakże telemedycyna wspiera również działalność naukową, komunikację i prowadzenie konsultacji między jednostkami oraz dostarcza rozwiązań i metod, które ułatwiają dostęp do aktualnej wiedzy i najnowszych osiągnięć medycznych. Tym samym zwiększają się możliwości szkolenia lekarzy, personelu medycznego oraz pacjentów. Zastosowanie nowych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych może przyczynić się do znacznego obniżenia kosztów ponoszonych przez medyczne jednostki badawczo-rozwojowe nie tylko na leczenie, ale także działalność szkoleniową. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.