Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 16

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Low-cost carrier
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
XX
Rewolucja na rynku przewozów lotniczych w Polsce stała się faktem. Sky Europe, Wizz Air, Air Polonia i inne tanie linie lotnicze mają zaledwie po 2-3 samoloty na połączenia z Polski i do Polski, ale wystarczyło to, by w tym roku przewiozły 1 mln osób. W najtrudniejszym roku w swojej historii LOT gwałtownie zaatakowany przez tanie linie zapowiada, że osiągnie zysk.
Forbes
|
2006
|
nr nr 5
32-33
XX
Szef irlandzkiego przewoźnika wykorzystał kwietniową wizytę w Polsce, by pogrozić naszym polskim władzom lotniczym, poobrażać konkurentów i zażądać od polskiego rządu zmiany podejścia do budowy lotnisk. Mówił "W Europie poza nami nie ma innych tanich linii. Konkurenci są drożsi, a i tak działają na stratach, więc długo nie pociągną. W artykule Micheal O'Leary wypowiada się też o przyszłości Ryanairu, o przyszłości tanich linii, o lotnisku w Warszawie i o reklamach wykorzystująch wizerunki niepopularnych polityków. W ciągu pięciu lat biznes Ryanair się podwoi, średnia cena biletu spadnie z 40 do 20 euro. Docelową wizją formy jest udostępnienie podstawowej usługi przewozu lotniczego za darmo. Klienci będą płacić, ale za usługi dodatkowe- grę w kasynie, jedzenie i napoje na pokładzie, nadanie bagażu itd.
XX
Zaprezentowano ewolucję modeli funkcjonowania linii lotniczych, a następnie specyfikę hybrydowych linii lotniczych, które w swej działalności łączą cechy tanich i tradycyjnych przewoźników.
XX
W artykule przedstawiono tanie linie Volare, które z impetem zdobywają rynek, pasażerów i kapitał na dalszy rozwój. Linia, ta założona w 1998 roku z myślą o czarterach i tradycyjnych lotach pasażerskich, weszła na rynek tanich przelotów zaledwie rok temu.
XX
W artykule przedstawiono rynek lotniczy w Polsce i na świecie. Światowe lotnictwo gnębią rosnące ceny ropy, zagrożenie terroryzmem i skutki wojny w Iraku. Natomiast w Polsce problemem jest które loty czarterowe przetrwają zimę.
XX
Pierwsza polska tania linia lotnicza Air Polonia może mieć nowego właściciela. Rozmowy z nowym inwestorem, który ma przejąć 85 proc. udziałów w firmie są prowadzone od kilku miesięcy. Zainteresowanym jest spółka związana z jordańskim funduszem kapitałowym Crescent Venture Partners, znanym z inwestycji w tanie linie lotnicze w Azji.
XX
Niniejszy artykuł poświęcony jest funkcjonowaniu i obecności na rynku tanich linii lotniczych, których powstanie i dynamiczny rozwój związane są zdaniem autora z procesem liberalizacji sektora lotniczego. Najpierw przedstawiono podstawowe informacje dotyczące liberalizacji w USA i Europie. Następnie autor przedstawił rozwój przewoźników niskokosztowych w perspektywie historycznej na rynku europejskim i polskim. Następnie opisano wpływ tanich linii lotniczych na konkurencję na rynku oraz mankamenty ich funkcjonowania. (abstrakt oryginalny)
EN
The article is dedicated to the functioning and presence of low cost airlines, the emergence and dynamic development of which are related, in the author's opinion, to the liberalization process on the air market. The preface presents basic information about liberalization in the US and Europe. Then the author presents the development of low cost airlines in a historical perspective on the European and Polish market. Then, he describes the impact of low cost airlines on the competition on the market and the weaknesses of their functioning. (original abstract)
XX
Opisano zabiegi konkurencyjne linii lotniczych, które chcą pozyskać jak największą liczbę klientów. Odpowiedziano na pytanie czemu przewoźnicy nowej generacji (tzw. tanie linie lotnicze) są tańsze od linii narodowych. Przedstawiono działanie jakie może podjąć linia lotnicza w celu zmniejszenia kosztów działalności.
XX
W artykule przedstawiono próby osiągnięcia samodzielności przez regionalne lotniska. Nie chcą już tylko dowozić pasażerów na Okęcie. Szansą ich rozwoju jest m.in. przyciąganie tanich linii lotniczych. Tak zrobił uż port w Katowicach.
XX
W roku 2005 na pokładach polskich statków powietrznych przewieziono około 4,7 mln pasażerów i 30 tys. ton ładunków. W stosunku do wyników roku poprzedniego przewozy pasażerów wzrosły o 3%, a tonaż ładunków nie uległ zmianie. Największy udział w tym segmencie rynku miały Polskie Linie Lotnicze LOT (razem z EuroLOT), które przewiozły 78% pasażerów i 68% tonażu ładunków.
XX
W pierwszym półroczu 2004 r. polskie lotniska obsłużyły o 20% (ponad 600 tys.) pasażerów więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Analitycy uważają, że to dopiero początek gwałtownego wzrostu popularności przewozów lotniczych w naszym kraju. Przyczyną zwiększenia się ruchu lotniczego jest przystąpienie Polski do Unii Europejskiej oraz obniżka cen wynikająca z pojawienia się konkurencji w postaci tanich linii, z których usług zaczęli korzystać klienci, którzy nigdy wcześniej nie latali (tylko co trzeci pasażer tanich linii korzystał kiedykolwiek z usług przedsiębiorstwa lotniczego). Przewoźnicy niskokosztowi stanowią jeszcze niewielką część rynku lotniczego w Polsce. Obecnie przewożą nie więcej niż 10% pasażerów. Według ekspertów, rynek przewozów osobowych będzie się upodabniał do rozwiniętych krajów Unii Europejskiej. Oznacza to, że za kilka lat udział tanich przewoźników w polskim rynku przekroczy 30%. (fragment tekstu)
XX
Artykuł przedstawia sytuację tanich linii lotniczych w trudnym okresie, jakim jest przełom roku. W 2005 roku rynek taniego latania podwoił się z 1,2 mln do 2,5 mln pasażerów. Po trzech kwartałach wynosił około 2,1 mln pasażerów. Tanie linie miały bardzo dobry okres letni, trudny natomiast jest zawsze ostatni kwartał i pierwszy kolejnego roku. Na razie jednak na żadne bankructwo się nie zanosi.
XX
Tanie linie lotnicze zdobyły szturmem umysły i portfele klientów. Źródło sukcesu nie jest trudne do ustalenia: oferują one usługę o porównywalnej jakości za znacznie niższą cenę. A jest mało prawdopodobne, że kto raz skorzysta z usług floty taniego przewoźnika, kolejnym razem zapłaci więcej za bilet. Jednakże tradycyjne linie lotnicze też mają swoje zalety; przede wszystkim bogatszą ofertę połączeń z każdym zakątkiem globu.
XX
Przed akcesją i tuż po przyjęciu naszego kraju do struktur UE, wyraźnie wzrosło zainteresowanie zagranicznych firm szeroko pojętym polskim rynkiem logistycznym. Trwają dynamiczne zmiany własnościowe. Dotyczy to transportu drogowego, centrów logistycznych, flot samochodowych i rynku tanich linii lotniczych.
XX
Komisja Europejska w lutym 2005 r. rozpoczęła z państwami członkowskimi konsultacje w sprawie propozycji zmiany zasad przyznawania pomocy publicznej portom i przewoźnikom lotniczym. Proponowane przez Komisję wytyczne są kontynuacją rozpoczętych dziesięć lat temu przedsięwzięć, które mają na celu wdrożenie koncepcji Jednolitego Europejskiego Nieba.
XX
W artykule omówiono nową sytuację w sektorze transportu autokarowego, jak wytworzyła się na zliberalizowanym rynku przewozów w związku z pojawieniem się tanich linii lotniczych. Dokonano też analizy sytuacji polskich przedsiębiorców po objęciu ich jednolitym prawem Wspólnoty. Groźba nadmiaru zezwoleń na rynku przewozów autokarowych i preferencji dla osób korzystających z tej komunikacji stanowią także nowe wyzwania dla tego sektora przewozów.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.