Ten serwis zostanie wyłączony 2025-02-11.
Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Inwestycje międzypokoleniowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
XX
Celem artykułu jest określenie czy w ocenie efektywności inwestycji uzasadnione jest odrębne traktowanie (wyrażające się doborem odmiennej wartości stopy dyskontowej) efektów bliskich oraz odległych w czasie, a także efektów dotyczących beneficjentów bliskich oraz odległych geograficznie. Analizę przeprowadzono na podstawie wyników badania ankietowego, gdzie respondentami byli obywatele Polski, pytani o zadeklarowanie liczby istnień ludzkich uratowanych w przyszłości (z opóźnieniami od 10 do 150 lat) równoważących zadaną liczbę osób uratowanych dzisiaj dla dwóch odrębnych projektów: ratującego osoby w Polsce (bliskie geograficznie respondentom) i ratującego osoby na Łotwie (odległe geograficznie). Wnioski z badań wskazują, że o ile uzasadnione jest stosowanie odrębnych (niższych) stóp dyskontowych ze względu na odległość czasową efektów, o tyle oddziaływania odległe w przestrzeni powinny być traktowane jako równie istotne jak te pojawiające się blisko pod względem geograficznym. Uzasadnia to rozszerzenie prowadzonych ocen efektywności poza granice poszczególnych krajów. (abstrakt oryginalny)
EN
The paper aims to diagnose whether it is justified in investment appraisal to apply a separate treatment (in terms of the value of the discount rate) for close-in-time versus distant-in-time project effects as well as for effects applying to close-in-space versus distant-in-space beneficiaries. The analysis rests on a survey asking Polish citizens to state their indifference points between lives saved now and in the future (with delays from 10 to 150 years to capture temporal distance) for two separate projects: saving lives in Poland (geographically close) and in Latvia (geographically remote). The findings suggest that while time distance can be perceived as a rationale to apply separate (lower) DRs which increase the weight of time-distant impacts in project's NPV, outcomes distant in space should be treated as equally important to geographically close impacts, thus extending the analysis beyond national borders. (original abstract)
2
Content available remote Discounting in Intergenerational Investment Appraisal - Survey Results
84%
EN
Appraising projects with intergenerational effects is a complex task, incorporating the issue of bringing future impacts to present value. This is usually achieved by applying the discount factor. However, the choice of discount rate to intergenerational context faces multiple technical and moral problems. The paper analyses a theoretical rationale behind the concept of intergenerational discount rate and preliminary assessment of intergenerational discount rate level in Poland based on survey done in 2012 among Finance & Insurance Faculty students at University of Economics in Katowice showing the decline in the value of discount rates with time.(original abstract)
|
|
nr nr 8
50-52
XX
Najmłodsze grupy docelowe wyrosłe w wirtualnej rzeczywistości do niedawna uważane były za mało istotne z perspektywy marketerów i siły nabywczej. Ale obecnie stanowią już one niemal połowę naszego społeczeństwa i kształtują najważniejsze trendy komunikacji i organizacji biznesu. Realia funkcjonowania zarówno millenialsów, jak i innych generacji, także starszych pokoleń w mediach społecznościowych, z drugiej strony zaś siła oddziaływania mediów (ich rzeczywisty wpływ na interakcje i zasięg), wskazują na konieczność zmian w prowadzeniu działalności oraz profilu tak wewnątrz jak i na zewnątrz organizacji. A to oznacza coś więcej niż tylko marketing i komunikację. (abstrakt autora)
|
2019
|
nr nr 2
53-56
XX
Kompleksowe i złożone projekty w rodzaju Just Brief, czyli kreatywnych konkursów to nie tylko okazje do efektywnej promocji marki danego pracodawcy. Są one świetnym pretekstem do integracji zespołu oraz wymiany wiedzy wewnątrz organizacji. Odpowiednio moderując wzajemne oczekiwania, zarówno zespołu, jak i uczestników, wszyscy zainteresowani są w stanie wiele się od siebie nauczyć. I przygotować do zbliżającej się współpracy. Branża zajmująca się kreatywnością, aczkolwiek postrzegana jako hermetyczna, z pewnością jest w stanie przyciągać i młodsze generacje, wychowane już w dobie internetu. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.